Lekárstvo


Aké typy liečby sú k dispozícii na liečbu nevoľnosti a vracania?

Lieky používané na liečbu nevoľnosti a vracanie sa nazývajú antiemetiká. Veľa druhov antiemetiká môže znížiť závažnosť nevoľnosť, hoci väčšina vyžaduje lekársky predpis a hodnotenie. Lieky dostupné cez-the-counter, sú vhodné najmä pre použitie v pohybe choroby a pre prípad mierna nevoľnosť.

* Meclizine hydrochlorid (Bonino) je antihistaminikum, ktoré je účinné pri liečbe nevoľnosti, vracanie, a závraty spojené s kinetózou. Ak nie je doporučené lekárom, to by nemalo byť ľudia s pľúcnymi chorobami, glaukóm, alebo tých, ktorí majú ťažkosti s močením z dôvodu zväčšenej prostaty. Meclizine môže spôsobiť ospalosť a nemali by sa užívať spolu s ďalšími sedatívami, ako je alkohol, upokojujúci, alebo prášky na spanie. Vzhľadom k ospalosti, ľudí, ktorí používajú meclizine by nemali viesť vozidlá ani obsluhovať stroje. Meclizine sa neodporúča u detí mladších 12 alebo u tehotných alebo dojčiacich žien, pokiaľ to odporučí lekár.

* Dimenhydrinate (Dramamine.) Tiež je antihistaminikum. Jeho použitie by malo byť obmedzené na cestovnej nevoľnosti. To môže spôsobiť ospalosť a je potrebné vyhnúť sa v rovnakej situácii ako Meclizine. Niekoľko rôznych formuláciou dimenhydrinate sú k dispozícii, vrátane detí, likvidné, ktorý by mal byť používaný podľa návodu pod vedením lekára. Dramamine Menej ospalé Formula obsahuje meclizine, ako Bonino, a môže mať menej sedatívny vedľajšie účinky. Obaja meclizine a dimenhydrinate odporúčame vziať asi hodinu pred cestou, aby sa zabránilo pohybu choroby.

* Emetrol je perorálny roztok určené na upokojenie žalúdka pri nevoľnosti a vracania spôsobených vírusovú alebo bakteriálnu infekciu alebo prejedanie. Emetrol obsahuje cukor a kyselinu fosforečnú. Diabetici by nemali používať Emetrol bez lekárskeho dohľadu, pretože koncentrovaného cukorného. Podľa jej výrobcu, Emetrol by sa nemal užívať dlhšie ako päť dávok za jednu hodinu bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom. Poraďte sa s lekárom, ako začnete tento liek pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti.

* Subsalicylan bizmutitý (Pepti-Bismol.) je prípravok obsahujúci bizmut subsalicylan, dokázané chemické byť k ústupu nevoľnosť a žalúdočná nevoľnosť. Táto náprava má priamy účinok na sliznicu žalúdka a nemá žiadne známe závažné nežiaduce účinky. To môže spôsobiť stmavnutie stolice farbu a jazyka. Tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali obrátiť na svojho lekára pred použitím subsalicylan bizmutitý pretože časť účinnej látky (salicylát) je chemicky podobný aspirínu, , Ktoré môžu poškodiť dojčatá a plod. Pacienti s alergiou na aspirín alebo lieky súvisiace tiež nemali používať bizmut subsalicylate. Použitie pod vedením lekára, ak užívate antikoagulanciá (riedenie krvi) alebo majú cukrovku alebo dnu, pretože salicylát môže ďalej podporiť antikoagulačný účinok.