Lekárstvo


Liečba antimikrobiálnej rezistencie liečiv

Ak si myslíte, že máte infekciu akéhokoľvek druhu-bakteriálne, vírusový, alebo plesňové-hovoriť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Niektoré infekcie vyrieši bez lekárskeho zásahu. Iní nie a môže sa stať veľmi vážnym. Ušné infekcie sú dobrým príkladom: Niektoré zápaly stredného ucha sú spôsobené vírusmi a bude mať lepšie bez liečby; kým iné zápaly stredného ucha spôsobené baktériami môžu spôsobiť perforované ušné bubienky, alebo horšie, Ak sa nelieči.

Rozhodnutie o použití antimikrobiálnych látok by malo byť ponechané na vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. V niektorých prípadoch, antimikrobiálne látky nebudú skrátiť priebeh choroby, ale oni môžu znížiť pravdepodobnosť prenosu na ďalšie ľudí, ako je tomu v prípade čierneho kašľa (čierny kašeľ).

Antibiotiká nemožno bojovať proti infekciám spôsobeným vírusmi.

Antibiotiká sú vhodné pre použitie pri

1. Je známe, že bakteriálne infekcie; alebo
2. Ak je príčina neznáma, potom dôsledky nie sú liečbe podmienka mohla byť zničujúca (g, na začiatku roka meningitídy).

Poznámky, farbu spúta (slina) nevyplýva, či antibiotiká sú povinné. Väčšina prípadov zápalu priedušiek je spôsobené vírusmi; preto, zmena v spúte farby neznamená bakteriálne infekcie.

Diagnóza antimikrobiálnej rezistencie liečiv

Diagnostické testy sú navrhnuté tak, aby určiť, ktoré mikrób spôsobuje infekcie a antimikrobiálne látky, ktoré by mohli byť odolný mikrób. Táto informácia by mohla slúžiť poskytovateľa zdravotnej starostlivosti vybrať vhodnú antimikrobiálnu. Však, aktuálne diagnostické testy často trvať niekoľko dní, aby výsledky. Častokrát, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti potrebné, aby sa rozhodovanie o liečbe, ako budú známe výsledky. Počas čakania na výsledky testov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti môže predpísať široké spektrum antimikrobiálnej chcete viac špecifická liečba by mohla byť lepšia. Bežnú prax liečby neznámych infekcií s širokým spektrom antimikrobiálnych-je ďalším faktorom pri vzniku antimikrobiálnej rezistencie.