Lekárstvo


Prevencia antimikrobiálnej rezistencie liečiv

Ak chcete zabrániť antimikrobiálnej rezistencie, vy a váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti by mala prediskutovať príslušné lieky na vašu chorobu a vyhnúť sa podáva príliš veľa alebo zneužívania liekov. Prísne dodržujte pokyny liekov na predpis a nikdy akcie alebo brať lieky, ktoré bolo predpísané pre niekoho iného. Efektívne komunikovať so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, tak, že on alebo ona má jasnú predstavu o vašich príznakov a môže určiť, či antimikrobiálne lieky, ako antibiotikum, je vhodné. Neukladajte svoje antibiotikum pre nabudúce ochoriete; prijmú všetky liek presne podľa vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Ak je poskytovateľ zdravotnej starostlivosti predpísal viac než požadovanej dávky, zlikvidujte zvyšné lieky, akonáhle ste dokončili predpísanej liečby. Nezdieľajte svoje lieky s inou osobou.

Zdravý životný štýl návyky vždy ďaleko v prevencii ochorení, vrátane správnej diéty, cvičenie, spánok, a správnej hygienickej, ako je časté umývanie rúk.

Antimikrobiálnej rezistencie: Rastúci zdravotný problém

Vznik rezistentných mikróbov liekov nie je nič nového alebo neočakávaných. Obaja prirodzených príčin a spoločenským tlakom riadiť baktérie, vírusy, parazitmi, a ďalšie mikróby neustále mení v snahe vyhnúť sa lieky vyvinuté zabiť.

Prirodzené príčiny

Podobne ako všetky organizmy, mikróbov podstúpiť náhodné genetické mutácie, a tieto zmeny môžu zvýšiť lieky odpor. Odolnosť proti lieky vzniknutých náhodou v niekoľkých organizmov sa môže rýchlo šíriť prostredníctvom rýchleho rozmnožovania na celej populácie mikróba.

Spoločenským tlakom

Antimikrobiálna rezistencia je podporované nadužívaniu a zneužívaniu antimikrobiálnych liekov u ľudí a zvierat; nedostatok diagnostických testov rýchlo identifikovať infekčným agens; a zlé hygieny rúk a kontrolu infekcie v zdravotníckych a komunitných zariadeniach.

Spoločne, tieto sily prispievajú k problému lieky rezistentných infekcií, ktoré sú stále ťažké a nákladné liečbe.