Lekárstvo


Ako je C. difficile diagnostikovaná?

História

História používanie antibiotík je dôležité v diagnostike C. ťažké kolitídy. Pacienti užívajúci antibiotiká (alebo v poslednom čase prijaté s antibiotikami) ktorí vyvinú bolesti brucha, kŕče a hnačka sú zvyčajne testované C. ťažké infekcie. Však, Lekári nie vždy čakať na vzhľad hnačke začať testovanie na C. difficile, pretože v ojedinelých prípadoch C. Canon ťažké, pretože brušné nehou a chleba bez hnačky.
Laboratórne testy

Patients with C. difficile majú často zvýšený počet bielych krviniek v krvi, a, v ťažkej kolitídy, bielych krviniek môže byť veľmi vysoká (20,000 na 40,000). Patients wPacienti s Ce tiež často majú biele krvinky v ich stolice, kedy je vzorka stolice skúmal pod mikroskopom. Zvýšené počtu bielych krviniek a počet bielych krviniek v stolici, však, len preukázať, že existuje kolitída, a nie, že príčinou kolitídy je C. ťažké. Ďalšie špecifické testy sú potrebné na určenie, či C. difficile je príčinou kolitídy.

Najpoužívanejšie test k diagnostike C. difficile je test, ktorý odhalí toxíny produkované C. difficile vo vzorke stolice. Existujú dva rôzne toxíny, toxín a toxín B, obaja môžu spôsobiť kolitídy. Presné testy pre oba toxíny sú komerčne dostupné pre použitie vo všetkých laboratóriách. Bohužiaľ, ako väčšina testov v medicíne, tieto testy pre toxíny nie sú dokonalé; ako falošne pozitívne testy (zistenia toxíny ak nie C. ťažké) a falošne negatívne testy (nenájde toxíny, keď C. difficile je prítomný) môže dôjsť. Preto, ďalších testov, ako je flexibilný sigmoidoscopy a kolonoskopia sú často potrebné hľadať pseudomembranes, ktoré sú charakteristické pre C. ťažké kolitídy.

Flexibilné sigmoidoscopy a kolonoskopia

Flexibilná sigmoidoscopy je skúška, v ktorom lekár vloží pružný fiberoptic trubice so svetlom a kamerou na jeho konci do konečníka a sigmatu. (Sigmatu je segment hrubého čreva, ktorá je najbližšie ku konečníku.) U väčšiny pacientov s C. ťažké kolitídy, Lekár nájde pseudomembranes v konečníku a sigmatu. Však, U niektorých pacientov s C. difficile bude mať pseudomembranes iba v pravej hrubého čreva (segment hrubého čreva najďalej od konečníka). Pacienti s pseudomembranes obmedzuje právo požadovať, hrubého čreva kolonoskopiou, aby bolo vidieť pseudomembranes. (Colonoscope je dlhšia verziu flexibilného sigmoidoscope, ktorý je dostatočne dlhý na dosiahnutie správnej hrubého čreva.)

X-lúče

X-ray vyšetrenie a počítačová tomografia (CT) vyšetrenie brucha bude demonštrovať občas zhrubnutie steny hrubého čreva v dôsledku zápalu, ale títo x-ray nálezy sú aj non-špecifické a len preukázať, že kolitída je prítomný. Nemajú preukázať príčinu kolitídy, napríklad, C. ťažké.