Lekárstvo


Čo je antifosfolipidové syndróm?

Antifosfolipidové syndróm je porucha imunitného systému, ktorý je charakterizovaný nadmernou zrážanlivosť krvi a / alebo určité komplikácie tehotenstva (predčasné potraty, nevysvetlené úmrtia plodu, alebo predčasný pôrod) a prítomnosť antifosfolipidových protilátok (kardiolipinu alebo lupus antikoagulans protilátok) v krvi. Pacienti s antifosfolipidovým syndrómom vyvinuli abnormálne príznaky, a zároveň má antifosfolipidových protilátok, ktoré sú zistiteľné s krvnej skúšky.

Antifosfolipidové syndróm sa tiež nazýva syndróm protilátky fosfolipid. Antifosfolipidové syndróm je len syndróm Hughes na počesť doktora, ktorý ako prvý opísal.

Je dôležité si uvedomiť, že antifosfolipidových protilátok možno nájsť taktiež v krvi jednotlivcov, bez akéhokoľvek procesu choroby. Vlastne, antifosfolipidových protilátok boli hlásené u približne 2% z normálnej populácie. Neškodné antifosfolipidových protilátok možno zistiť v krvi na krátku dobu občas v spojení so širokou škálou podmienok, vrátane bakteriálnych, vírusový (hepatitída, HIV), a parazit (malárie) infekcie. Niektoré lieky môžu spôsobiť antifosfolipidových protilátok byť produkovaný v krvi, vrátane antibiotík, kokaín, hydralazine, prokaínamid, a chinín.

Avšak, antifosfolipidové (proteín) nie je považované za normálny krvný bielkovina a bol nájdený u pacientov, že je spájaný s radom ochorení. Tieto ochorenia zahŕňajú abnormálne zrážanie (trombóza) tepien (mŕtvica, myokardu) a / alebo žily (flebitída), predčasné potraty (samovoľné potraty), abnormálne nízku hladinu krvného krvných doštičiek (trombocytopénia), fialkastá mramorovaním zafarbenie kože (livedo reticularis), migrény, a vzácna forma zápalu nervového tkaniva v mozgu alebo miechy, tzv priečne myelitída. Antifosfolipidových protilátok boli zistené aj u viac ako polovice pacientov s ochorením imunitného systémový lupus erythematosus.

Výskumní pracovníci sú v poslednej dobe tiež zistenie, že tam sú pacienti s pomaly postupujúcou problémy s pamäťou a pacientov s formou “atypické roztrúsená skleróza” a antifosfolipidových protilátok detekovateľné v krvi.