Lekárstvo


Ako sa zaobchádza antifosfolipidové syndróm?

K liečbe pacientov s antikardiolipinové syndrómom výrazne vyvinulo, pretože oni boli objavení byť klinicky významné v polovici-1980. Každý prejav antifosfolipidové syndróm, a každého jednotlivého pacienta s podmienkou, je spracovaný jedinečne.

Pretože mnoho z rysov choroby s antikardiolipinové syndróm sú spojené s abnormálne zoskupenie bežných prvkov zrážanie krvi (krvných doštičiek), Liečba je často smeruje k predchádzaniu zrážaniu krvi stenčovanie. Pacienti s touto poruchou majú abnormálny tendenciu tvoriť krvné zrazeniny (trombóza). Abnormálne zrážanie krvi môže mať vplyv na funkciu prakticky akéhokoľvek orgánu. Lieky, ktoré tenký (anticoagulate) krv, ako je heparín (Hep-Lock, Liquaemin) a warfarín (Coumadin) (silné riedenie krvi), sa používajú na liečbu. Aspirin má vplyv na krvné doštičky, ktoré brzdia ich zoskupenia (agregácie) a tiež bol použitý v nízkych dávkach na riedenie krvi vybraných pacientov. Kortizón súvisiace s liekmi, ako prednizón, boli použité na potlačenie imunitného činnosť a zápalu u pacientov s niektorými črtami stavu. U pacientov so systémovým lupus erythematosus, ktorí majú tiež antifosfolipidové syndróm, hydroxychloroquin (Plaquenil) Bolo hlásené, že pridať nejaké ochrany proti zrážaniu krvi.

Iné hlásené liečby zahŕňajú použitie intravenóznej gama globulíny pre vybrané pacientov s históriou predčasného potratu a tí s nízkym krvným zrážanie-prvky (krvných doštičiek) počas tehotenstva. Nedávne výskumné štúdie, však, naznačujú, že intravenózna gamaglobulina môže byť účinnejšia ako kombinácia aspirínu a heparínu liečba.