Lekárstvo


Ako je krvný test urobiť pre AMA?

Najúspornejšie skúšky AMA platí zriedenej vzorky sére pacienta na tkanivovej rezy z myšieho žalúdka alebo obličiek v laboratóriu. (Pamätajte, že mitochondrie sú prítomné vo všetkých bunkách, nielen bunky pečene a žlčových ciest.) Protilátok v sére, ktoré sa viažu (viazať) na mitochondriálnej membrány do tkanivových buniek potom možno pozorovať pod mikroskopom. Najviac zrieďte vzorku séra s týmto záväzná reakcie je hlásená, používať termín titra. Titer udáva najviac vzorke zriedeného séra, ktorý reaguje s tkanív mitochondria. Vyššia titer znamená, že je väčšie množstvo AMA v sére.

Antigén uznané AMA u pacientov s PBC je teraz známy byť PDC-E2 a je tiež často označovaný ako M2 antigénu. Tak, Novo vyvinuté testy na protilátky, ktoré sa viažu na PDC-E2 sú viac špecifické a sú teraz k dispozícii na potvrdenie diagnózy PBC.

Aká je hodnota testu krvi AMA?

AMA sú detekovateľné v sére vo 95 to 98% u pacientov s PBC. Tak, AMA sú nesmierne dôležité ako diagnostický marker u pacientov s PBC. AMA titre v PBC sa takmer všeobecne väčší alebo rovný 1 to 40. To znamnaá, že vzorka séra sa riedia 40 násobok pôvodného objemu stále obsahuje dosť antimitochondriální protilátky byť zistené vo viazaní reakcie. Pozitívny AMA s titrom 1:40 V dospelých sa zvýšenie alkalickej fosfatázy v krvi je vysoko špecifická pre diagnózu PBC.