Lekárstvo


Aké sú možnosti liečby pre antisociálne poruchu osobnosti?

Ďalším veľmi častým problémom je možné antisociálne poruchou osobnosti sa liečiť? Aj keď to môže byť docela odolné voči zmenám, výskum ukazuje, existuje rad účinných spôsobov liečby tohto ochorenia. Napríklad, teenagerov, ktorí dostávajú liečbu, ktorá im pomáha zmeniť myslenie, ktoré vedie k ich maladaptivní správanie (kognitívno behaviorálnej terapie) Zistilo sa, že výrazne znížiť výskyt opakovaného antisociálneho správania.

Na druhej strane, pokúša sa zaobchádzať s antisociálne poruchou osobnosti ako iné podmienky, nie je často účinné. Napríklad, programy, ktoré sa pokúsil použiť čisto reflexná (pohľad-orientované) prístup k liečbe depresie alebo poruchy príjmu potravy u ľudí s antisociálne poruchou osobnosti často zhorší, než zlepší výsledky v týchto jedincov. V týchto prípadoch, Kombinácia prísneho, ale spravodlivého programovanie, ktoré kladie dôraz učenie jedincov s antisociálne poruchou osobnosti zručnosti, ktoré môžu byť použité žiť samostatne a produktívne v rámci pravidiel a obmedzení spoločnosti bola účinnejšia.

Kým lieky nie sú priamo liečiť správania, ktoré charakterizujú antisociálne poruchou osobnosti, môžu byť užitočné pri riešení podmienok, ktoré čo-nastať s touto podmienkou. Konkrétne, depresie alebo úzkosti jedinci, ktorí majú tiež antisociálne poruchou osobnosti môžu mať prospech z antidepresíva, a tí, ktorí vykazujú impulzívny hnev môže zlepšiť, ak je podávaný stabilizátory nálady.

Čo sa stane, keď protisociální porucha osobnosti nie je zaobchádzané?

Niektoré spoločenské náklady protisociální porucha osobnosti, ako utrpenie obetí trestných činov spáchaných ľuďmi s touto poruchou, sú jasné. Však, , Kedy sa ľudia s APD sú charizmatickí vodcovia náboženských kultov, devastácie, ktoré môľete vytvoriť, je často nie známy kým katastrofa výsledky. Masové samovražde, ku ktorým došlo na príkaz ctihodný Jim Jones v Guyane v 1978 je len jeden taký príklad.

Jedinci, ktorí trpia antisociálne poruchou osobnosti majú vyššie riziko zneužívania alkoholu a iných liekov a opakovane páchania trestnej činnosti. Trest odňatia slobody je potenciálny dôsledok. Ľudia s antisociálne poruchou osobnosti sú tiež citlivé na náladu problémy, ako sú depresie, úzkosť, a bipolárnej poruchy; s inými poruchami osobnosti, predovšetkým hraničné (BPD) a narcistickú osobnosti; self-zmrzačenie a iné formy self-ublíženia, rovnako ako hynúce na zabitie, samovražda, alebo úrazu.

Antisociálnu poruchou osobnosti inklinuje robiť prakticky všetky ďalšie podmienky viac problematické a ťažko liečiteľné. S antisociálne poruchou osobnosti je tiež jedinci, ktorí majú problém zneužívania látok ťažšie pomôcť zdržať alkoholu alebo iné lieky použiť. Ľudia, ktorí majú ako antisociálne poruchou osobnosti a schizofréniou sú menej pravdepodobné, že v súlade s programami zaobchádzanie a sú viac pravdepodobné, že zostane v inštitúcii ako väzení alebo v nemocnici. Tieto riziká sa zväčšený ak protisociální porucha osobnosti nie je zaobchádzané. Štatistiky ukazujú, že mnoho ľudí s antisociálne poruchou osobnosti skúsenosť odpustenia symptómov v dobe, kedy dosiahnu 50 rokov.