Lekárstvo


Čo je antro-duodenálnej motilitu štúdie?

Antro-dvanástnikové motilitu štúdie slúžia na hodnotenie schopnosti svalov žalúdka a prvá časť tenkého čreva (duodenum) k zmluve. Podmienky, v ktorom je abnormálne kontrakcie svalov žalúdka a tenkého čreva, sú označované ako poruchy motility. Preto, Antro-dvanástnikové motilitu štúdie sa používa na identifikáciu poruchy motility.

Keď je antro-duodenálnej motilitu použité štúdie?

Antro-dvanástnikové motilitu štúdie je používaný k diagnostike poruchy motility žalúdka alebo tenkého čreva, to je, Podmienkou abnormálne funkcie svalov žalúdka a / alebo tenkého čreva. Takéto abnormálne funkcie je zvyčajne podozrivé, keď tam sú príznaky obštrukcie do toku potravín cez žalúdok a črevá. Tieto príznaky sú zvyčajne nevoľnosť, vracanie, a črevné roztiahnutie (rozšírenie). Obštrukcia je priamym dôsledkom neschopnosti abnormálne fungovanie svalov poháňať jedlo cez žalúdok a črevá. Jedna obyčajná príčina poruchy motility žalúdka a čriev je diabetes mellitus.

Ako sa antro-duodenálnej motilitu štúdie uskutočnenej?

* Pre antro-duodenálnej motilitu štúdie, tenká trubica (jeden-eighth palca v priemere) prechádza nosom, dole pažerák, cez žalúdok a do dvanástnika, prvá časť tenkého čreva.

* Senzory v metre meria množstvo tlaku vytvorí, keď svaly žalúdka a čriev zmluvy a stlačiť tesne okolo trubice; väčšej kontrakcie svalov, väčší tlak cítil v trubici.

* Všetky sťahy sú zaznamenávané na počítači k analýze.

* Sťahy sú zaznamenané v pokoji až na niekoľko hodín a na jednu alebo dve hodiny po jedle. Teda, Štúdia môže trvať až šesť hodín.