Lekárstvo


Ako sú výsledky antro-duodenálnej motilitu vyhodnotená štúdie?

Normálne, tam sú charakteristické vzorce kontrakcie žalúdka a dvanástnika počas pôstu obdobia a po jedle. U pacientov s poruchami žalúdka a / alebo tenkého čreva, charakteristické vzory sú abnormálne alebo úplne chýba. Takíto pacienti môžu byť liečení liekmi na podporu kontrakcii, ako sú metoklopramid (Pravidlo). Cisaprid (Propulsid), však, bola odstránená z trhu z dôvodu nepriaznivých vedľajších účinkov.

Existujú nejaké vedľajšie účinky antro-duodenálnej motilitu štúdie?

Neexistujú žiadne významné vedľajšie účinky; však, trubica sa môže stať docela dráždi po niekoľkých hodinách, , Že je pacientovi bolesť v krku. Príležitostne, trubice spôsobuje tiež nosovej dráždenie. V rámci 24 hodín po trubice sa odstráni, podráždenie miznú.

Existujú nejaké alternatívy k antro-duodenálnej motilitu štúdie?

Ďalšie testy môžu pomôcť s hodnotením poruchy motility, vrátane hornej časti gastrointestinálneho X-lúčov, vyprázdňovanie žalúdka štúdie, a electrogastrograms. Najnovšie zariadenia pre stanovenie gastrointestinálnej motility je radiotelemetrie kapsule (Smartpill) že zmysly tlak generované pri žalúdočné alebo črevné svaly okolo neho. Kapsule je požitie, a to potom cestuje cez žalúdok a črevá. Aj keď to je cestovanie, to nepretržite sníma tlak okolo neho a odovzdáva túto informáciu bezdrôtovo do prijímača nosia na vonkajšej strane tela. Neskôr, dát sa stiahne z rekordéra a analyzované.