Lekárstvo


Úvod do Úzkosť

Úzkosť

Generalizovanej úzkostnej poruchy (alebo GAD) je typická nadmerná, prehnaná úzkosť a starosti každodenného života udalosti, ktoré nemajú z pochopiteľných dôvodov na obavy. Ľudia s príznakmi generalizovanej úzkostnej poruchy bývajú vždy očakávať katastrofu a nemôže prestať obávať o zdravie, peniaze, rodina, práce, alebo do školy. U ľudí s GAD, strach je často nereálne, alebo z podielu na situáciu. Denný život sa stáva konštantný stav starosti, strach, a strach. Nakoniec, úzkosť, takže ovláda človeka myslieť si, že to sa stretáva s každodenným fungovaním, vrátane práce, školy, spoločenské aktivity, a vzťahy.

Aké sú príznaky GAD?

GAD ovplyvňuje spôsob, akým človek si myslí, že, ale úzkosť môže viesť k fyzickej symptómy, rovnako. Príznaky môžu zahŕňať GAD:

* Nadmerný, prebiehajúce starosti a napätia
* Nerealistický pohľad na problémy
* Nepokoj alebo pocit “podráždený”
* Popudlivosť
* Svalového napätia
* Bolesti hlavy
* Potenie
* Problémy s koncentráciou
* Nevoľnosť
* Že treba ísť na záchod často
* Únava
* Problémy, ktoré patria alebo zachovanie spánku
* Vibrácie
* Byť jednoducho prekvapený

Okrem toho, ľudí s GAD majú často iné úzkostné poruchy (ako panická porucha, obsedantno-kompulzívnej poruchy, a fóbie), trpí depresiou, a / alebo zneužívanie liekov alebo alkohol.

Čo spôsobuje GAD?

Presná príčina GAD nie je celkom známa, ale rad faktorov — vrátane genetiky, chémiu mozgu a životné prostredie zdôrazňuje, že — Zdá sa, prispieť k jeho rozvoju.

* Genetika: Niektoré výskumy naznačujú, že rodine zohráva úlohu pri zvyšovaní pravdepodobnosti, že osoba bude vyvíjať GAD. To znamená, že tendencia k rozvoju GAD môže preniesť na v rodinách.
* Chemické procesy v mozgu: GAD bola spojená s abnormálne hladiny niektorých neurotransmiterov v mozgu. Neurotransmitery sú špeciálne chemické posly, ktoré pomôžu posunúť informácie z nervovej bunky na nervové bunky. Ak neurotransmitery sú mimo rovnováhu, správy nemôžu dostať cez mozog správne. To môže zmeniť spôsob, akým mozog reaguje v určitých situáciách, vedie k úzkosti.
* Faktory životného prostredia: Trauma a stresujúce udalosti, ako zneužitie, smrť milovaného človeka, rozvod, zmeny zamestnania alebo školy, môže viesť k GAD. GAD tiež môže zhoršiť počas obdobia stresu. Použitie a odstúpenie od návykových látok, vrátane alkoholu, kofeín, a nikotínu, môže tiež zhoršiť úzkosť.

Ako časté je GAD?

Asi 4 miliónov dospelých Američanov trpia GAD v priebehu roka. Je to najčastejšie začína v detstve alebo v dospievania, ale môže začať v dospelosti. Je častejšia u žien ako u mužov.

Ako sa GAD diagnostikovaná?

Ak sa príznaky GAD sú prítomné, Lekár začne hodnotenie kladením otázok o Vašom zdravotnom stave a prevedení fyzikálneho vyšetrenia. Hoci nie sú tam žiadne laboratórne testy, konkrétne diagnostikovať úzkostné poruchy, Lekár môže použiť rôzne testy sa pozrieť na fyzické choroby ako príčina symptómov.

Lekár základy jeho alebo jej diagnózu GAD zo správ intenzity a trvania príznakov — vrátane prípadných problémov s fungovaním spôsobené príznakmi. Lekár potom určuje, či sa príznaky a stupeň dysfunkcie uviesť konkrétne úzkostné poruchy. GAD je diagnostikovaná v prípade symptómy sú prítomné na viac dní, než sa po dobu najmenej šiestich mesiacov. Príznaky tiež musí zasahovať každodenného života, napríklad Môžete tak prísť o prácu alebo v škole.

Ako sa GAD liečených?

Ak nie je fyzickou choroba sa vyskytuje, vám môže byť podľa psychiatra alebo psychológa, odborníci na duševné zdravie, ktorí sú špeciálne vyškolení k diagnostike a liečbe duševných chorôb, ako je GAD. Zaobchádzanie pre GAD najčastejšie obsahuje kombináciu liekov a kognitívno-behaviorálna terapia.

* Lieky: lieky sú dostupné pre účely liečby GAD a môže byť užitočné najmä pre ľudí, ktorých úzkosť narušuje každodenné fungovanie. Tieto lieky sa najčastejšie používa na liečbu GAD v krátkodobom horizonte sú z triedy lieky nazývané benzodiazepíny. Tieto lieky sú niekedy označované ako “upokojujúci,” pretože budete cítiť pokojný a uvoľnený. Oni pracujú tým, že znižuje fyzické príznaky GAD, ako je svalové napätie a nepokoj. Spoločný benzodiazepíny patrí Xanax, Librium, Valium a Ativan. Antidepresíva, ako Paxil, Effexor, Prozac, Lexapro, a Zoloft, sú tiež používa na liečbu GAD. Táto antidepresíva môže trvať niekoľko týždňov, aby začali pracovať, ale sú vhodnejšie pre dlhodobý liečby GAD.
* Kognitívno-behaviorálna terapia: Ľudia, ktorí trpia úzkostnými poruchami často sa zúčastňuje tohto typu liečby, , V ktorom sa naučíte rozpoznať a zmeniť vzorce myslenia a správania, ktoré vedú k pocitom úzkosti. Tento typ terapia pomáha obmedziť zdeformované myslenie sa pozrieme na starosti viac realisticky.

Okrem toho, relaxačné techniky, napríklad hlboké dýchanie a biofeedback, môžu prispieť k riadenie svalového napätia, ktoré často sprevádzajú GAD.