Lekárstvo


Aké sú príznaky a známky poruchy úzkosť z odlúčenia?

Príznaky ochorenia úzkosť z odlúčenia môže zahŕňať

* opakovaná nadmerná úzkosť asi niečo zlého deje blízkej alebo ich strata;

* zvýšenú obavu buď stratí, alebo byť unesený;

* opakované váhanie alebo odmietanie ísť do dennej starostlivosti alebo školy alebo byť sám bez svojej milovanej alebo iných dospelých, ktorí sú dôležité k úzkostnej dieťa;

* pretrvávajúca neochota alebo odmietnutie ísť spať v noci, bez toho by bol fyzicky blízko dospelých blízkej;

* opakované nočné mory o tom ako sa oddeliť od ľudí, ktorí sú dôležité pre trpiace;

* a / alebo opakujúce sa sťažností na zdravotný stav, ako sú bolesti hlavy alebo brucha, pri oddeľovaní buď vznikne alebo sa očakáva.

Sa kvalifikovať pre diagnózu poruchy úzkosť z odlúčenia, najmenej tri z vyššie uvedených príznakov musí pretrvávať po dobu najmenej jedného mesiaca a spôsobiť značné stres alebo problémy so školou, sociálne vzťahy, alebo nejaké iné oblasti života Sufferer. Tiež, Neporiadok nie je považovaná za súčasnej Ak sa príznaky prebiehať iba ak dieťa trpí niektorými inými duševnými-zdravotných problémov, ako je schizofrénia alebo z určitého druhu postihnutia vývojových tzv pervazivní vývojové poruchy. Školské odmietnutie, tiež volal školské fóbie, môže byť príznakom ochorenia úzkosťou z odlúčenia, ale to môže tiež objaviť ako príznak iných úzkostných porúch a nie diagnóza sama o sebe.

Sociálna fóbia, Tiež úzkostné poruchy, sa líši od poruchy úzkosťou z odlúčenia v tomto sociálnou fóbiou je charakterizovaný ťažkou strach z väčšiny, ak nie všetky, sociálnej situácie, nielen udalosti, ktoré vyústia v oddeľovaní od primárnych opatrovateľov. Táto choroba postihuje asi 1% detí a mladistvých a až 5% dospelých.

Jedinci sa sociálnou fóbiou môžu byť deti, teenagerov, alebo dospelí, a úzkosť môžu narúšať schopnosť človeka fungovať. Deti s týmto problémom môžu mať ťažkosti s radom bežnej činnosti, ako je hrať so svojimi rovesníkmi, hovoriť v triede, alebo hovoria s dospelými.