Lekárstvo


Aká je liečba poruchy úzkosť z odlúčenia?

Poradenstvo, skôr než lieky, je liekom voľby pre liečbu úzkosťou z odlúčenia, ktoré je mierne. Pre deti, ktoré buď sa nezlepšili s poradenstvom sám, trpí vážnejšie príznaky, majú iné emočné problémy okrem oddelenia poruchy, Liečba pozostáva z kombinácie prístupov. Psychoterapia, liek, a poradenstvo pre rodičov sú tri zásahy, ktoré boli uznané ako účinné pri liečbe ochorení úzkosťou z odlúčenia, najmä v kombinácii.

Behaviorálna terapia je modifikácia zákrok, ktorý sa priamo zaoberá behaviorálna príznaky poruchy úzkosť z odlúčenia. Tento zásah má tendenciu byť účinnejšie a menej zaťažujúce, aby dieťa, ak správanie sú riešené pozitívne ako negatívne. Dieťa nie je zvyčajne potrestaný pre pokračovanie trpieť príznakmi, ale odmenení za malé víťazstvo nad príznaky. Napríklad, namiesto zrážkovej dezert z predškolské dieťa, ktoré odmieta ísť do svojej izby na spanie, dať objatie a pochvalu pre dieťa, keď môže ísť v blízkosti jej izby v prvom, nasledovať budú môcť ísť a zostať po dobu piatich minút, zvýšenie doby ona potrebuje byť vo svojej izbe pred chválený. Aj keď ona potrebuje významnú podporu rodičov v prvom (napríklad, posedenie v miestnosti s ňou na kolenách rodičov, potom vedľa nej, potom len mimo priestor potom, čo sa stane komfortné pri každom kroku), tento prístup umožňuje dieťaťu pocit úspechu na každom kroku, a stavať na ňom skôr ako prežíva pocit zlyhania, ktorý sa snaží znížiť dieťaťa pravdepodobnosť, že sú schopní prekonať jej úzkosti. Implementácia behaviorálna terapia zvyčajne zahŕňa praktický lekár poskytujúci rodičovstva tipy dieťaťa ošetrovatelia, pravidelné stretnutia s dieťaťom, a môže zahŕňať usmernenie pre učiteľa o tom, ako pomôcť zmierniť úzkosť dieťaťa.

Kognitívna terapia sa používa k pomoci deťom naučiť, ako si myslia, a zvýšiť ich schopnosť riešiť problémy a zamerať sa na pozitívne veci, ktoré sa dejú, dokonca aj uprostred svojej úzkosti. Do učenia sa zamerať na viac pozitívne myšlienky a pocity, deti sa môžu stať viac otvoriť stratégie učenia k dohode s úzkosťou, ako je hranie hier, sfarbenie, sledovanie televízie, alebo počúvania hudby. Hoci formálne relaxačné techniky, ako je predstaviť seba v situácii, relaxačné možno považovať za vhodnejšie intervencie pre staršie deti, Adolescenti, a dospelí, dokonca aj batoľatá môžu byť vyučovaný jednoduché relaxačné techniky, ako napodobňovanie ich rodičia, zhlboka dýchala, alebo pomaly počítať do 10 ako spôsob, ako upokojiť seba.

Ak psychoterapia je neúspešná alebo symptómy deti sú tak závažné, že oni sú takmer paralyzujúce, liečba je považovaná za realizovateľnou možnosťou. Však, neexistujú žiadne lieky výslovne schválené v USA. Potraviny a lieky správa (FDA) na liečbu separačnej úzkosti. Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI) ako je fluvoxamín (Luvox.) Boli uznané ako účinná liečba pre poruchy úzkosť z odlúčenia.

SSRI sú lieky, ktoré zvyšujú množstvo neurochemické serotonínu v mozgu. Tieto lieky pracujú tým, že selektívne inhibuje (blokovanie) spätného vychytávania serotonínu v mozgu. Tento blok sa vyskytuje u synapsie, v mieste, kde mozgové bunky (neurónmi) sú vzájomne prepojené. Serotonín je jeden z chemických látok v mozgu, ktorá prenáša správy cez tieto spoje (synapsie) z jedného neurónu do druhého.

SSRI práce tým, že drží serotonínu prítomná vo vysokých koncentráciách v synapsách. Tieto lieky to tým, že bráni reuptake serotonínu späť do vysielajúcej nervové bunky. Spätného vychytávania serotonínu je zodpovedná za vypínanie výrobu nových serotonínu. Preto, serotonín správy neustále prechádza. To je si myslel, že to, zase, pomáha vzbudiť (aktivovať) buniek, ktoré boli deaktivovaný úzkosťou, čím uľaví dieťaťa príznaky úzkosti.

SSRI majú menej nežiaducich účinkov ako tricyklické antidepresíva (TCA). Tieto lieky nemajú tendenciu spôsobiť ortostatickú hypotenziu (náhly pokles krvného tlaku, keď sedí alebo stojí) alebo poruchy srdcového rytmu, ako TCA. Preto, SSRI sú často prvé-line liekov liečba poruchy úzkosť z odlúčenia. Príklady zahŕňajú SSRI

* fluoxetín. (Prozac),

* fluvoxamín (Luvox.),

* paroxetín. (Paxil),

* sertralínu. (Zoloft),

* citalopram (Celex),

* a escitalopram (Lexapro).

SSRI sú všeobecne dobre tolerovaná, a nežiaduce účinky sú zvyčajne mierne. Najčastejšími nežiaducimi účinkami sú nevoľnosť, hnačka, miešania, nespavosť, a bolesti hlavy. Nežiaduce účinky zvyčajne vymiznú počas prvého mesiaca užívania SSRI. Niektorí pacienti pociťujú tras sa SSRI. Serotonínový syndróm (tiež volal serotoninergné [spôsobené serotonín] syndróm) je závažné neurologické stavy spojenými s použitím SSRI, vyznačuje vysokými horúčkami, záchvaty, a poruchy srdcového rytmu. Tam tiež bol zvýšený záujem, že deti a dospievajúci ľudia sú vystavení zvýšenému riziku, ktoré zriedkavá reakcia na pocit akútne (náhle a významne) viac úzkosť alebo depresiu novo, dokonca do tej miery, že chce, plánovanie, pokusu, alebo vo veľmi výnimočných prípadoch, dokončenie samovraždy alebo vraždy. Serotonín syndróm, rovnako ako akútne zhoršenie príznakov emocionálne, je veľmi zriedkavá.

Všetci ľudia sú unikátne biochemicky tak výskyt nežiaducich účinkov alebo neexistencie uspokojivého výsledku s jedným zo skupiny SSRI, neznamená, iné lieky z tejto skupiny, nebude prínosom. Však, ak niekto v pacientovom rodine mal pozitívnu reakciu na konkrétne lieky, , Že lieky môžu byť vhodnejšie skúsiť. Lieky, ktoré sú niekedy považované v liečbe úzkosťou z odlúčenia, keď porucha SSRI buď nefungujú, alebo sú zle tolerovaná patria tricyklické antidepresíva (TCA) a benzodiazepíny. Tieto lieky boli vyvinuté v rokoch 1950 až 1960 na liečbu depresie. TCA práce najmä zvýšením úrovne norepinefrínu v mozgu synapsie, hoci oni tiež môžu ovplyvniť hladinu serotonínu. Príklady tricyklických antidepresív patria

* amitriptylín. (Elavil),

* dezipramínu (Norpramin),

* nortriptylín. (Aventyl, Pamelor.),

* a imipramín (Tofranil.).

TCA sú všeobecne bezpečné a dobre tolerovaná pri správne stanovené a spravuje. Predávkovanie TCA môže príčina life-threatening poruchy srdcového rytmu. Zriedka, Táto situácia môže nastať aj v prípade predávkovania nie je braný. Niektoré TCA môžu mať tiež anti-cholínergnú nežiaduce účinky, , Ktoré sú vzhľadom k zablokovaniu činnosti nervov, ktoré sú zodpovedné za kontrolu srdcovej frekvencie, dobrý pohyb, vizuálne zameranie, a tvorba slín. Teda, niektorých TCA môžu produkovať sucho v ústach, rozmazané videnie, zápcha, a závraty pri vstávaní. Závraty výsledky nízky krvný tlak. TCA by tiež sa vyhnúť u pacientov s kŕčmi alebo s anamnézou mŕtvic.

Benzodiazepíny majú tendenciu byť najmenej-predpísané skupinu liekov pre deti trpiace poruchou úzkosťou z odlúčenia. Táto skupina liekov je myšlienka na prácu tým, že zvyšuje aktivitu upokojujúcu chemických látok v mozgu. Benzodiazepíny patria klonazepam (Klonopin.) a alprazolam (Xanax). Bohužiaľ, je tu možné riziko dieťaťa stáva závislé na benzodiazepíny. Tieto lieky majú tendenciu byť použitá len ako posledná možnosť, keď dieťa má neúspešné pokusy o ďalších dvoch tried liekov.