Lekárstvo


Aká je liečba disekcia aorty?

ABC resuscitácii sú vždy prioritou.

V pohotovosti, vnútrožilovej linky budú umiestnené, monitoruje srdcovú frekvenciu a rytmus bude pripojený, a doplnková dodávka kyslíka podľa. Liečba a diagnostické testy sa zvyčajne vyskytujú v rovnakej dobe do konečnej diagnózy je usadený.

Počiatočné používané lieky sú zamerané na znižovanie krvného tlaku, aby sa zabránilo ďalšiemu natrhnutie alebo poškodeniu aorty. Beta blokátor lieky [napríklad, esmolol (Brevibloc), labetalolu (Normodyne, Trandate.), metoprolol (Lopressor., Toprol XL)] Pokles adrenalín akcie na srdce a cievy. Nitroglycerín rozširuje cievy k poklesu krvného tlaku. Špecifickú liečbu kombináciou bude závisieť od potreby pacienta.

Nakoniec, Typ aortálnej rozrábky ascendentný aorty vyžadujú chirurgický zákrok ako liek voľby. V oblasti aorty, ktorý je poškodený, je nahradený umelou štepu. Ak je aortálna chlopňa bol poškodený, to taky môže byť nutné výmeny alebo opravy.

Lekárske vedenie (non-chirurgické) je prednostné pre typ rozrábky B zostupnej aorty, ale znovu, každého pacienta je potrebné posudzovať individuálne, pokiaľ ide o osobitné zaobchádzanie navrhol. Lieky sú predpisované agresívne vysoký krvný tlak, aby sa zabránilo ďalšiemu disekcia aorty a zranenia.