Lekárstvo


Aká je prognóza pre disekcia aorty?

Pre ruptúre aorty, , V ktorom sú narušené všetky tri vrstvy aorty, úmrtnosti (smrť) rýchlosť je až 80% pacientov. Päťdesiat percent týchto pacientov zomiera pred dosiahnutím nemocnice.

Pre typ disekcia aorty, úmrtnosť zostáva vysoká, až 30% úmrtnosť po operácii.

Typ B aortálnou rozrábky, liečené, mať počiatočné úmrtnosť 10%. Toto sa vyrovná 30% úmrtnosti pri liečbe chirurgicky.

Celkový, pre obidva typy disekcia aorty, desiatich leté prežitie je viac ako 60% .

Disekcia aorty môže byť zabránené?

Rovnako ako u iných chorôb ciev, prevencia je kľúčom. Ovládanie vysoký krvný tlak, cukrovka, cholesterolu, a vyhnúť sa fajčenie znižuje riziko všetkých ochorení krvných ciev. Od 70% pacientov s aortálnou pitvy majú vysoký krvný tlak, kontrolný vysoký krvný tlak, jedným z rizikových faktorov, môže znížiť riziko tohto ochorenia.

Akákoľvek bolesť na hrudníku by nemali byť ignorované, a zdravotná starostlivosť by mala byť prístupná hneď aktivácia záchrannej zdravotnej služby systému a volania 911.

Vzhľadom k tomu, príčinou bolesti na hrudníku môže byť neznámy, dávať dieťa aspirín pre pacienta je vhodné, ako je poskytovanie nitroglycerín (v prípade, že pacient bol predpísaný tento liek na bolesť na hrudníku)

Disekcia aorty Na prvý pohľad

* Disekcia aorty nastane, keď slza nastane vo vnútorné obloženie svalovej steny aorty, dovoliť krvi rozdeliť svalových vrstiev aortálnej steny od seba.

* Príznaky disekcia aorty patrí slzenie alebo kopírovanie bolesť na hrudníku, potenie, nevoľnosť, dýchavičnosť, slabosť, alebo synkopa (mdloby)

* Existujú dva typy rozrábky: typu je liečená chirurgicky, Typ B je liečený lekárske vedenie.

* Úmrtnosť je vysoká pre oba typy disekcia aorty.

* Zníženie rizikové faktory pre disekcia aorty, ako je vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, cukrovka, a odvykanie od fajčenia, sú kľúčom k prevencii tohto ochorenia.