Lekárstvo


Čo spôsobuje aortálna stenóza?

U dospelých, tri podmienky sú známe, že spôsobujú aortálnej stenózy.

1. Progresívne opotrebenie bicuspid ventilu prítomný od narodenia (kongenitálne).

2. Opotrebenie aortálnej chlopne u starších ľudí.

3. Zjazvenie aortálnej chlopne kvôli reumatická horúčka ako dieťa alebo mladý dospelý.

Bicuspid aortálnej chlopňa je najčastejšou príčinou aortálnej stenózy u pacientov mladších 65. Normálny aortálnej chlopne majú tri tenké letáky volal cusps. About 2% ľudí, ktorí sa narodili s aortálnej chlopne, ktoré majú iba dva hrbolčeky (bicuspid ventily). Hoci bicuspid ventily zvyčajne nebráni prietoku krvi, kedy pacienti sú mladé, nie sú otvorené, široko ako normálne ventily s tromi hrbolčeky. Preto, prietok krvi cez bicuspid ventilov je viac turbulentné, spôsobuje zvýšené opotrebenie ventilu letáky. V priebehu času, nadmerné opotrebenie vedie ku kalcifikácii, zjazvenie, a zníženou pohyblivosťAsiventilu letákov. About 10% z bicuspid ventilov sa výrazne znížil, čo má za následok príznaky a problémy so srdcom aortálnej stenózy.

Najčastejšou príčinou aortálnej stenózy u pacientov 65 rokov a viac sa nazýva “Senilná kalcifikované aortálna stenóza.” So starnutím, bielkoviny kolagénu ventilu letákov je zničená, a vápnika je uložená na letáky. Turbulencie na ventile zvyšuje spôsobujúce zjazveniu, zahusťovanie, a stenóza ventil raz mobility ventil leták je znížená o kalcifikácia. Prečo tento proces starnutia postupuje spôsobiť značnú aortálnou stenózou u niektorých pacientov, ale v iných nie je neznámy. Progresívne ochorenie spôsobujúce aortálnou stenózou kalcifikácie a nemá nič spoločné so zdravým životným štýlom voľby, na rozdiel od vápnika, ktorý môže uložiť vo vencovité tepny spôsobiť infarkt.

Reumatická horúčka je stav vyplývajúce z neliečenej infekcie streptokokmi skupiny A baktérie. Poškodenie ventilu letáky od reumatickej horúčky spôsobuje zvýšené turbulencie na ventile a väčšie poškodenie. Zúženie od reumatickej horúčky dochádza z fúzie (tavenie spolu) hrany (commissures) z ventilu letákov. Reumatické aortálna stenóza zvyčajne dochádza s určitým stupňom aortálnou regurgitácia. Za normálnych okolností, aortálna chlopňa uzatvára, aby sa zabránilo krvi v aorte od prúdenia späť do ľavej komory. V aortálnej regurgitácia, chorá ventil umožňuje únik krvi späť do ľavej komory ako ventrikulárna svaly relaxovať po čerpaciu. Títo pacienti tiež majú určitý stupeň reumatických poškodenie mitrálnej chlopne. Reumatické ochorenia srdca, je pomerne neobvyklý výskyt v Spojených štátoch, s výnimkou ľudí, ktorí emigrovali zo zaostalých krajín.