Lekárstvo


Aké sú príznaky aortálnej stenózy?

Medzi hlavné príznaky aortálnej stenózy sú:

* bolesť na hrudníku (angína),

* mdloby (synkopa), a

* dýchavičnosť (v dôsledku srdcového zlyhania).

V 4% pacientov s aortálnou stenózou, Prvým príznakom je náhla smrť, zvyčajne počas usilovnej námahe.

Presný dôvod pre náhle úmrtie je neznámy. To môže byť spôsobené poruchy srdcového rytmu sekundárne neadekvátnou prietok krvi zužoval aortálnej chlopňu do vencovitých tepien srdca. Nedostatočné množstvo kyslíka na vnútornej výstelke srdcového svalu dochádza sa k nedostatku prekrvenie vencových tepien, hlavne počas namáhavého cvičenia. Nedostatok kyslíka v srdci svalov spôsobuje bolesť na hrudníku a možno aj poruchy srdcového rytmu.

Bolesť na hrudi je prvým príznakom v jednom-tretina pacientov a nakoniec sa vyskytuje v jednom-polovica pacientov s aortálnou stenózou. Bolesť na hrudníku u pacientov s aortálnou stenózou je rovnaký ako bolesť na hrudi (angina) skúsenosti u pacientov s ischemickou chorobou srdca. V oboch týchto podmienok, Bolesť je popisovaná ako tlaková níž prsnou kosťou spôsobeného námahou a vystriedaný odpočinku. U pacientov s ischemickou chorobou srdca, bolesť na hrudi je kvôli nedostatočné prekrvenie srdcového svalu, pretože zúženej vencovité tepny. U pacientov s aortálnou stenózou, bolesť na hrudi sa často vyskytuje bez akejkoľvek podkladové zúženia vencovitých tepien. Zahustený srdcového svalu sa musí čerpadlo pred vysokým tlakom, aby sa zasadila krv cez aortálnou chlopňu zužoval. Tým sa zvyšuje srdcový sval kyslíka nad dodávky dodané v krvi, angínabujúce bolesť na hrudníku (angina).

Mdloby (synkopa) v súvislosti s aortálna stenóza je zvyčajne spája s námahou alebo vzrušenia. Tieto podmienky spôsobujú uvoľnenie tela ciev (vazodilatácia), zníženie krvného tlaku. V aortálna stenóza, srdce je schopný zvýšiť výrobu kompenzovať pokles krvného tlaku. Preto, prietok krvi do mozgu je znížená, spôsobuje mdloby. Mdloby môže tiež nastať, keď je srdcový výdaj sa znížil o nepravidelný srdcový tep (arytmie). Bez účinnej liečby, Priemerná dĺžka života je kratšia ako tri roky po nástupe bolesti na hrudníku alebo synkopa symptómy.

Dýchavičnosť z dôvodu srdcového zlyhania je najviac zlovestné znamenie. To odráža srdcového svalu nepodarilo kompenzovať extrémny tlak zaťaženie aortálnej stenózy. Dýchavičnosť je spôsobená zvýšením tlaku v cievach pľúc kvôli zvýšenému tlaku potrebné k vyplneniu ľavej komory. Spočiatku, dýchavičnosť vyskytuje iba počas činnosti. Ako choroba postupuje, dýchavičnosť nastáva v pokoji. Pacienti môžu nájsť to náročná ležať, bez toho aby dochádzalo dych (orthopnea). Bez liečby, Priemerná dĺžka života po nástupe zlyhanie srdca v dôsledku aortálnej chlopne, je medzi šiestimi až 24 mesiacov.