Lekárstvo


Ako je aortálna stenóza diagnostikovaná?

Elektrokardiogram (EKG): EKG je záznam elektrickej aktivity srdca. Abnormálne vzory na EKG môže odrážať zahustený srdcového svalu a navrhnúť diagnóza aortálnej stenózy. V zriedkavých prípadoch, elektrické vedenie abnormalita môže tiež byť videný.

Hrudník x-ray: Hrudníka x-ray zvyčajne ukazuje normálny srdcový tieň. Aorty nad aortálnej chlopne je často rozšírené (rozšírenej). Ak sa súčasným srdcovým zlyhaním, tekutiny v pľúcnom tkanive a väčšie krvné cievy v hornej pľúcnej regióny sú často videní. Starostlivej kontrole na hrudi x-ray niekedy odhalí kalcifikácia aortálnej chlopne.

Echokardiografia: Echokardiografia využíva ultrazvukových vĺn na získanie predstavy o srdcových komôr, ventily, a okolitých štruktúr. Je to užitočný nástroj pre non-invazívnej, ktorý pomáha lekárom diagnostikovať chorobu aortálnej chlopne. Echokardiografia môže ukázať zahustený, kalcifikované aortálna chlopňa, ktorá sa otvorí zle. To môže tiež ukázať veľkosť a fungovanie srdcových komôr. Technika tzv Doppler môže byť použitá na stanovenie rozdielu tlaku na oboch stranách aortálnej chlopne a odhadnúť aortálnej chlopne oblasť.

Srdcové katetrizácia: Srdcové katetrizácie je zlatý štandard pri hodnotení aortálnej stenózy. Malé duté plastové rúrky (katétre) sú pokročilé pod x-ray pokyny aortálnej chlopňu a do ľavej komory. Súčasné tlaky sú merané na oboch stranách aortálnej chlopne. Rýchlosť prietoku krvi cez aortálnej chlopne môže tiež byť zmeraný pomocou špeciálnej katéter. Pomocou týchto údajov, aortálnej chlopne oblasť možno vypočítať. Normálny aortálnej chlopne oblasť je 3 square centimeters. Príznaky sa zvyčajne objavujú pri aortálnej chlopne oblasť sa zužuje na menej ako 1 štvorcový centimeter. Kritická aortálnej stenózy je prítomný, keď scentimetrov štvorcových menšia ako 0.7 square centimeters. U pacientov nad 40 rokov, x-ray kontrastných látok môže byť vstrekne do vencovitých tepien (koronárnej angiografie) počas srdcovej katetrizácie pre hodnotenie stavu vencových tepien. Ak dôjde k významnému zúženiu vencovitých tepien je nájdený, vencovité tepny pri bypassu (CABG) môže byť vykonaná počas operácie aortálnej chlopne.