Lekárstvo


Ako je aortálna stenóza liečených?

Pacienti bez symptómov možno pozorovať až do vyvinutí príznakov. U pacientov s miernou aortálna stenóza nevyžadujú liečbu alebo obmedzenia činnosti. Pacienti so stredne aortálnou stenózou (ventil oblasti 1.5 na 1.0 centimetrov štvorcových) sa odporúča vyhnúť sa namáhavej činnosti, ako je vzpieranie alebo šprintovať. Aortálna stenóza môže pokrok za niekoľko rokov. Preto, pacienti sú zvyčajne každoročne preskúmavajú a hodnotia pomocou echokardiografii pravidelne sledovať progresii ochorenia. Vzhľadom k tomu, ventil infekcia (endokarditída) je vážna komplikácia aortálnej stenózy, títo pacienti sú zvyčajne dané antibiotiká pred každou konania, v ktorom môžu baktérie byť zavedené do krvného riečišťa. To zahŕňa bežné zubné práce, menší chirurgický zákrok, a postupy, ktoré môžu traumatizovat telesných tkanív, ako je kolonoskopia a gynekologické alebo urologické vyšetrenie. Príklady používaných antibiotík patrí perorálnej amoxicilínu (Amoxil) a erytromycín (E-MYCIN, Eryc, PCE), rovnako ako intramuskulárnou alebo intravenóznou ampicilínu (Unasyn), gentamicín (Garamycin), a vankomycínu (Lyphocin, Vancocin).

Keď príznaky bolesti na hrudníku, synkopa, alebo dýchavičnosť objaví, prognózu u pacientov s aortálnou stenózou bez operácie chlopne je zlá. Liečebná terapia, ako je používanie diuretík k zníženiu vysokého tlaku pľúc a odobrať pľúc tekutina môže poskytnúť len dočasnú úľavu od príznakov. Pacienti s príznakmi obvykle podstúpi srdcovej katetrizácia. Ak nie je ťažká aortálna stenóza je potvrdená, aortálnej chlopne sa obvykle odporúča. Celková úmrtnosť riziko pre aortálnej chlopne chirurgia je asi 5%. Pokročilý vek by nemal byť dôvod, prečo odporúčať nahradenie aortálnej chlopne u aortálnej stenózy. Inak zdravých pacientov v ich 80s so silnými svalmi srdce často ťaží dramaticky od aortálnej chlopne pre kritické aortálnej stenózy.

Nahradenie aortálnej chlopne spracované z ošípaných (ošípaných) alebo kravy (hovädzieho dobytka) sú nazývané bioprostheses. Bioprostheses sú menej odolné než mechanické protézy (popísané nižšie) ale majú tú výhodu, že nie je potrebné život-dlhé riedenie krvi (antikoagulácie) lieky na prevenciu vzniku krvných zrazenín z tvarovania na povrchu ventilu. Priemerná dĺžka života je aortálnej chlopne bioprostheses 10 na 15 rokov. Bioprostheses rýchlo vápenatět, degenerovať a úzke u mladých pacientov. Preto, bioprostheses sa používajú predovšetkým u pacientov nad 75 rokov, alebo u pacientov, ktorí nemôžu užívať riedenie krvi. Nedávno, aortálnej chlopne z ľudských mŕtvol boli použité u mladších pacientov, aby sa zabránilo nutnosti antikoagulačné lieky. Však, dostupnosť ľudských aortálnej štepov je obmedzený; aj keď asi lepší ako ostatní bioprostheses, jej dlhodobú trvanlivosť je neznámy. Nový “Ross poriadku” sa skladá z pohyblivých pulmonic ventil aortálnej pozícii a nahradí pulmonic ventil s ventilom od ľudského darcu. Tento postup nebol vykonaný dostatočne dlhé, aby zhodnotiť dlhodobý výkon pulmonic ventilu, keď sa sťahoval do aortálnej pozície.

Mechanické protézy sa ukázali byť veľmi odolné a možno očakávať, že posledný z 20 na 40 rokov. Však, mechanické chlopňami všetky vyžadujú život-dlhé antikoagulácie s riedenie krvi ako warfarín (Coumadin) aby sa zabránilo tvorbe zrazenín na povrchu ventilu. Inak, krvné zrazeniny vytlačil z týchto ventilov je možné cestovať do mozgu a spôsobiť mozgovú mŕtvicu alebo embolic embolic problémy v iných častiach tela. Pôvodná klietke-ball Starr-Edwards protézy z 1960 bol nahradený naklonení disku Bjork-Shiley roka 1970 a na začiatku 1980. Hoci Bjork-Shiley ventilom väčší otvor pre prietok krvi, Druhá generácia modelu ventilu predstavuje riziko prípadného rozbitia s následkom smrti, a je už k dispozícii v Spojených štátoch. Otočná naklápací kotúč Hall-Medtronic ventil a dva leták (bileaflet) uhlíka St. Jude ventil sa bežne používajú mechanické protézy dnes. Tieto ventily poskytujú vynikajúcu tekutosť, ale vyžadujú život-dlhé antikoagulácie s riedenie krvi ako warfarín (CCoumadin, aby sa zabránilo komplikáciám embolizácii.

Aortálnej chlopne oblasť je možné otvoriť alebo rozšírenej s balónom katétra (balón valvuloplastika) ktorá je uvedená v podstate rovnakým spôsobom ako v srdcovej katetrizácia. S balónom valvuloplastika, aortálnej chlopne oblasť zvyčajne zvyšuje nepatrne. Chorých s kritickou aortálnou stenózou preto skúsenosti dočasné zlepšenie s týmto postupom. Bohužiaľ, väčšina z týchto ventilov úzkych cez šesť až 18 mesiacov. Preto, balón valvuloplastika je užitočné ako krátkodobý opatrenia dočasne zmierniť príznaky u pacientov, ktorí nie sú kandidátmi na aortálnej chlopne. Pacienti, ktorí vyžadujú súrna nekardiálnych operáciu, ako náhradu bedrového kĺbu, môžu mať prospech z aorty valvuloplastika pred operáciou. Valvuloplastika zlepšuje funkcie srdca a šance na prežitie non-srdcovej chirurgie. Aortálna valvuloplastika môže byť tiež užitočná ako most k nahradenie aortálnej chlopne u starších pacientov s komorovou zle fungujúci sval. Balón valvuloplastika môže dočasne zvýšiť ventrikulárna funkciu svalov, a tak zlepšiť chirurgické prežitie. Tí, ktorí reagujú na valvuloplastika sa zlepšením funkcie komôr možno očakávať, že prínos ešte viac od aortálnej chlopne. Aortálna valvuloplastika u týchto pacientov s vysokým rizikom starší má podobný úmrtnosti (5%) a závažných komplikácií (5%) ako náhrada aortálnej chlopne v chirurgických kandidátov.