Lekárstvo


Čo spôsobuje syndróm Landau-Kleffner?

Príčina je neznáma LKS. Niektorí odborníci sa domnievajú, že je viac ako jedna príčina tohto ochorenia. Všetky deti s LKS sa zdajú byť úplne normálne, kým ich prvý záchvat alebo na začiatku jazykových problémov. Tam boli žiadne správy o deti, ktoré majú v rodinnej anamnéze LKS. Preto, LKS nie je pravdepodobné, že sa dedičná porucha.

Aký je výsledok Landau-Kleffner syndróm?

Tam nebolo veľa dlhodobý následné-až štúdia detí s LKS. Tento nedostatok dôkazov, spolu s celý rad rozdielov medzi postihnutých detí, znemožňuje predpovedať výsledok tejto poruchy. Kompletná obnova jazyka bola hlásená; však, jazykových problémov zvyčajne pokračujú do dospelosti. Pokračujúce jazykových problémov sa môže pohybovať od potíž po jednoduché príkazy k žiadnej verbálnej komunikácie. Pokiaľ sa vymáhanie prebieha, to môže nastať počas niekoľkých dní alebo rokov. Zatiaľ, žiadny vzťah bol nájdený medzi rozsahom narušeným vývojom reči, prítomnosť alebo neprítomnosť záchvatov a množstvo jazykových oživenie. Všeobecne, predchádzajúce ochorenie začína, chudobnejšie jazyk oživenie.

Väčšina detí prerásť záchvaty, a elektrickej aktivity mozgu na EEG sa zvyčajne vrátia do normálu podľa veku 15.

Aké typy liečby sú k dispozícii?

Lieky na kontrolu záchvatov a abnormálne mozgovú aktivitu (antikonvulzíva) má zvyčajne veľmi malý vplyv na jazykové schopnosti. Liečby kortikosteroidmi došlo k zlepšeniu jazykových schopností niektorých detí. Posunkový jazyk výučby využil ďalšie.