Lekárstvo


Čo je obštrukčná spánková apnoe a čo ju spôsobuje?

V obštrukčného spánkového apnoe (ČASŤ), apneas mať štyri zložky.

1. Prvé, dýchacích ciest sa zrúti, alebo sa bránila.

2. Druhý, vyvinúť úsilie, aby sa nadýchla, ale to je neúspešné.

3. Tretia, hladina kyslíka v krvi klesne v dôsledku neúspešného dýchanie.

4. Konečne, keď množstvo kyslíka dosahovať mozgu sa znižuje, mozgu signály tela sa prebudiť a mať dych. (To je to, čo počuje, ako partnerovi posteľ ticho nasleduje lapať po vzduchu.)

Prvé, je potrebné popísať “normálne dych.” Normálny závan vzduchu prechádza nosovej priechody, za mäkké poschodie a čípok (časť mäkkého podnebia), potom okolo jazyk základne, cez svaly hrdla, a medzi hlasivky do pľúc. Prekážka prúdenie vzduchu v každom z týchto úrovní môže viesť k apnoe. Nižšie sú uvedené niektoré príklady:

* prúdenia vzduchu sa môže stať znížil ak osoba má odchýlil septum (Uprostred steny nosa, ktorá oddeľuje obe nosovej dierky). Septum môže byť odchýlil na jednej alebo oboch stranách zúženie dýchacích ciest;

* tam sú filtre v nose tzv turbinates, ktoré môžu blokovať prúdenie vzduchu, keď sa stanú zdurenie;

* Ak poschodia a uvula (časť mäkkého podnebia, ktorá visí v zadnej časti krku) sú dlhé alebo diskety, môžu spadať späť a uzavrieť priestor, cez ktorý prúdi vzduch;

* zadnej časti jazyka môže takisto spadať späť a bráni dýchanie zvlášť keď jednotlivci ležal na chrbte; alebo

* bočné steny hrdla môže padať spoločne k zúženiu dýchacích ciest alebo v blízkosti.

Ak chcete vyraziť ešte:

* svaly dýchacie práce na rozšírenie hrudníka a dolná membrána degenerovať podtlaku medzi dýchacích ciest v pľúcach a mimo;

* Tento negatívny tlak doslova nasáva vzduch do pľúc;

* nosovej dierky, palác, jazyk, a hltana tkanivá môžu prispieť k zúženiu dýchacích ciest;

* ak počas pokusu o dýchať dýchacích ciest sa zrúti, alebo je upchatý tkanív dýchacích ciest sa nasávajú spolu s negatívnym tlakom;

* ťažšie hrudníka snaží vytiahnuť vzduch vo väčší podtlak a viac tkanív dýchacích ciest sú uzavreté spoločne; a

* konečne, keď kyslíka v krvi klesá osoba sa prebudí alebo úroveň spánku sa stáva povrchné, aby sa viac vedome nadýchnuť.

Ľudia s obštrukčnej spánkovej apnoe majú dýchacích ciest, ktorý je užší, než je obvyklé, obvykle na koreň jazyka a podnebia. Keď ležal plochý, poschodia nad priechod vzduchu. Keď sa svaly hltana (svaly hltanu alebo krku ) relax v ústach môže padať dozadu, a to môže brániť dýchacích ciest.

Genioglossus svalov, kde je umiestnený koreň jazyka sa viaže k čeľusti vpredu. Väčšina ľudí má dostatok priestoru za jazyk, aby sa nadýchla, aby ste museli vytiahnuť jazyk vpred. Však, Pri obštrukčného spánkového apnoe u pacientov sú hore, tento sval musí byť aktívna ťahať koreň jazyka dopredu k otvoreniu dýchacích ciest. Počas spánku, väčšina svalov vrátane genioglossus relaxovať. Počas fázy rýchle pohyby očí (REM), svaly úplne uvoľniť. Uvoľnenie svalov počas spánku genioglossus umožňuje koreň jazyka k pádu dozadu a dýchacích ciest zavrie.

Pacienti s obštrukčného spánkového apnoe často nehlási prebúdzanie počas noci s každou epizódou apnoe. Často, počas apnoe mozog len prebúdza z hlbokého spánku (Priebeh 3, 4, alebo REM) na plytké úroveň spánku. Genioglossus sval potom zmluvy a ťahá jazyka dopredu, aby mohla byť prijatá dych. Pacient môže ostať spiace, ale hlboký spánok, že je dôležité byť odpočinutý nasledujúci deň je narušený.