Lekárstvo


Aké sú chirurgickej liečby obštrukčnej spánkovej apnoe?

Existuje veľa chirurgických možností na liečbu obštrukčnej spánkovej apnoe. Typ operácie, ktorá je vybraná, je závislá na individuálnej špecifické anatómiu a závažnosť spánkového apnoe. Ľudia často chcú chirurgii, pretože to sľubuje liek s jedinou liečbou. Operácie zvuky jednoduchšie, než stratí desať libier a pohodlnejšie, ako nosiť zubnú prístroj alebo masku každú noc. Však, chirurgia nie je “zázračný liek” buď. Väčšina ordinácií sú v bezpečí; však každá operácia bez ohľadu na to, ako malý nesie riziká. Väčšina ordinácií vyžadujú voľno z práce sa hojiť a niektoré sú docela bolestivé pre až tri týždne. Niektoré z možných všeobecných rizík operácie patrí:

* krvácajúce,

* infekcie,

* tkanivo jazvy,

* bolesť,

* strata práce,

* zmena hlasu,

* problémy s prehĺtaním,

* zlyhanie vyliečiť spánkového apnoe,

* anestézia riziká (vrátane alergickej reakcie, mŕtvica, infarkt, a smrť), a

* iné nepredvídané komplikácie chirurgickej.

Operácia by mala byť považovaná iba za všetky riziká, dávky, a alternatívy k operácii sú chápané. Niektoré poisťovne vyžadujú trojtýždňovej skúšobnej liečby CPAP, ako budú ešte zvážiť povolenie operáciu spánkového apnoe. To nie je nerozumné prístup. CPAP, ak je tolerovaný, kontroluje väčšinu spánkového apnoe, a je to lepšie ako všetky chirurgické možnosti. Je ťažké mať vážny, stálej komplikácie pomocou CPAP v porovnaní s možnou také komplikácie s operáciou.

Akékoľvek chirurgickej liečby spánkového apnoe je potrebné riešiť problém anatomické oblasti. Tam môže byť jedna alebo niekoľko oblastí, ktoré narúšajú prúdenie vzduchu a spôsobiť apnoe. Chirurgická liečba môže riešiť nosa, palác, jazyk, čeľusť, krk, obezita, alebo viacerých z týchto oblastí v rovnakom čase. Každý chirurgický zákrok je úspešnosť je určená tým, či má alebo nemá určitý kolaps dýchacích ciest alebo obštrukcia je zabránené. Preto, Ideálne operácie sa líši u každého pacienta a závisí na každého pacienta konkrétny problém. Niektoré chirurgické možnosti zahŕňajú:

* nosovej dýchacích ciest chirurgia,

* poschodia implantáty,

* uvulopalatopharyngoplasty,

* jazyk zníženie,

* genioglossus povýšenie,

* Jazylka zavesenie,

* maxilomandibulární postupy,

* tracheostómie,

* bariatrickej chirurgie, a

* kombinácie vyššie uvedených.

Mnoho ľudí má niekoľko úrovní obštrukcie preto tieto surgerical techniky často sú vykonávané spoločne, napríklad, uvulopalatopharyngoplasty s genioglossus povýšenie a Jazylka zavesenie.

Aké sú non-chirurgickej liečby obštrukčnej spánkovej apnoe?

Non-chirurgickej liečby obštrukčného spánkového apnoe sú podobné ako non-chirurgickej liečby chrápanie s niekoľkými rozdielmi. Liečby patrí:

* zmeny v správaní,

* zubné prístroje,

* CPAP (kontinuálne pozitívny tlak v dýchacích cestách), a

* liek.