Lekárstvo


Prečo je dôležité pri liečbe obštrukčnej spánkovej apnoe?

Keď človek s obštrukčného spánkového apnoe berie do úvahy všetky možnosti pre liečbu, on alebo ona môže byť v pokušení si vybrať niektorý z nich. Masky a zubné prístroje sa musia nosiť každú noc, a operácie sú bolestivé a nemajú záruku, že budú úspešné. Pri zvažovaní dôsledkov všetkých ošetrenie; však, Je dôležité si uvedomiť, že tam sú dôsledky, ak boli liečení.

Odhaduje sa, že iba 10% u pacientov s obštrukčnou spánkového apnoe sú liečení. Niektoré zo zostávajúcich 90% vedia, že majú problém, ale oni nechcú venovať liečbe. Ľudia s obštrukčnej spánkovej apnoe môže mať právo prijímať riziká pre ich zdravie, že odmieta liečbu predstavuje; však, keď sa disk dali všetci ostatní v ohrození aj. Ľudia, ktorí odmietajú liečbu pre ich obštrukčného spánkového apnoe by mali byť oznámené DMV, ktorý často sa pozastavia svoje vodičské preukazy. Neliečené obštrukčného spánkového apnoe tiež zvyšuje riziko:

* infarkty,

* ťahy,

* vysoký krvný tlak,

* znížila produktivitu práce,

* znížil pozornosť doma, a

* náhly skon.

Ak si myslíte, že vy alebo niekto viete, môže byť obštrukčného spánkového apnoe, konzultujte so svojím lekárom príznaky čo najskôr.