Lekárstvo


Čo je to slepé črevo?

Slepé črevo je uzavretý-skončil, úzka trubica, ktorá sa viaže k cecum (Prvá časť hrubého čreva) ako červ. (Anatomický názov dodatku, slepé črevo, znamená, červ-ako prídavok.) Vnútorné obloženie slepého čreva produkuje malé množstvo hlienu, ktorý preteká dodatok a do cecum. Stene dodatok obsahuje lymfatické tkanivo, ktorá je súčasťou imunitného systému pre výrobu protilátok. Rovnako ako zvyšok hrubého čreva, stene slepého čreva obsahuje aj vrstvu svalu.

Čo je to zápal slepého čreva?

Apendicitída je zápal slepého čreva. To je si myslel, že zápal slepého čreva začína pri otváraní z dodatku do cecum zablokovaný. Zablokovanie môže byť spôsobené stavať-up hustého hlienu v prílohe alebo na stoličke, že vstúpi do slepé črevo od cecum. Hlienu alebo stolica stvrdne, sa stáva rock-ako, a blokuje otvorenie. Táto skala sa nazýva fecalith (doslovne, rock stolice). Inokedy, lymfatická tkanivo v dodatku môže napučať a zablokovať dodatok. Baktérie, ktoré sa obvykle nachádzajú v dodatku potom začnú napádať (infikovať) stene slepého čreva. Telo reaguje na inváziu montáž útok na baktérie, útok volal zápal. (Alternatívne teórie o príčine apendicitídy je počiatočná roztržku slepého čreva nasleduje rozširovanie baktérií mimo dodatku.. Príčinou takéhoto roztržka je nejasný, ale môže sa vzťahovať na zmeny, ktoré nastanú v lymfatického tkaniva, ktoré lemujú steny slepého čreva.)

Ak sa zápal a infekcia šíri stenou slepého čreva, Slepé črevo môže prasknutiu. Po prasknutí, Infekcia sa môže rozšíriť po celej brucho; však, obvykle je obmedzená na malú oblasť okolo slepého čreva (tvárnenie peri-appendiceal absces).

Niekedy, Telo je úspešný v obsahujúci (“liečenie”) apendicitída bez chirurgickej liečby v prípade, že infekcia a sprievodné zápal nešíri celej brucho. Zápal, bolesť a príznaky sa môžu stratiť. To platí najmä u starších pacientov a ak sú použité antibiotiká. Pacienti potom môžu prísť k lekárovi dlho po epizóde apendicitídy s jednorazovou alebo hmotnosť v pravom podbrušku, ktoré je vzhľadom k zjazveniu, ku ktorému dochádza v priebehu liečenia. Táto paušálna by mohlo vyvolať podozrenie na rakovinu.