Lekárstvo


Ako sa apendicitída diagnostikovaná?

Diagnóza začína dôkladnou históriu a fyzikálne vyšetrenie. Pacienti majú často zvýšenej teplote, a tam zvyčajne bude stredne ťažkou až ťažkou bolestivosť v pravom podbrušku, keď lekár tlačí tam. Ak sa zápal rozšíril na peritoneum, tam je často odskočiť nežnosť. To znamená, že ak lekár tlačí na brucho a potom rýchlo uvoľní ruky, bolesť sa stane náhle, ale prechodne horšie.

počet bielych krviniek

Bielych krviniek v krvi, obvykle sa stáva zvýšená s infekciou. V skoré apendicitídy, pred infekciou nastáva, to môže byť normálne, ale najčastejšie je tu aspoň mierne zvýšenie dokonca čoskoro. Bohužiaľ, apendicitída nie je jediná podmienka, ktorá spôsobuje zvýšenie bielych krviniek. Takmer všetky infekcie alebo zápalu môže spôsobiť tento počet sa abnormálne vysoké. Preto, zvýšený počet bielych krviniek samo o sebe nemôže byť použitý ako znamenie apendicitídy.

Vyšetrenie moču

Analýza moču je mikroskopické vyšetrenie moču, ktorý detekuje červené krvinky, bielych krviniek a baktérií v moči. Rozbor moču zvyčajne je abnormálne, ak tam je zápal alebo kamene v obličkách alebo močového mechúra, ktoré niekedy môžu byť zamenené s zápal slepého čreva. Preto, abnormálne moču naznačuje, že je problém obličiek alebo močového mechúra pri normálnej moču je viac charakteristický zápal slepého čreva.

Brucha X-Ray

Brušný x-ray môže rozpoznať fecalith (kalené a spôsoboval, hrachu-veľký kus stolice, ktorý blokuje otvorenie appendiceal) , Ktoré môžu byť príčinou zápal slepého čreva. Toto platí najmä u detí.

Ultrazvuk

Ultrazvuk je bezbolestná procedúra, ktorá využíva zvukových vĺn na identifikáciu orgánov v tele. Ultrazvuk možno identifikovať rozšírenej dodatok alebo absces. Avšak, počas zápal slepého čreva, Slepé črevo môže byť videný len 50% pacientov. Preto, nie je vidieť slepé črevo počas ultrazvukového nevylučuje zápal slepého čreva. Ultrazvuk je tiež užitočná u žien, pretože to môže vylúčiť prítomnosť podmienok, pri ktorých vaječníkov, vajcovodov a maternice, ktorý môže napodobniť zápal slepého čreva.

Iriografie

Iriografie je x-ray test, kde je kvapalina bária vložený do hrubého čreva z konečníka vyplniť hrubého čreva. Tento test môže, občas, ukázať dojem na hrubého čreva v oblasti slepého čreva, kde zápalu z priľahlých zápalu hrubého čreva sa dotýka. Iriografie tiež môže vylúčiť iné črevné ťažkosti, ktoré napodobňujú zápal slepého čreva, choroby napr. Crohnova.

CT

U pacientov, ktorí nie sú tehotné, CT oblasti slepého čreva je užitočné pri diagnostike apendicitídy a peri-appendiceal abscesy, ako aj na vylúčenie iných chorôb vnútri brucha a panvy, ktoré môžu napodobovať zápal slepého čreva.

Laparoskopia

Laparoskopia je chirurgický zákrok, pri ktorom je malý fiberoptic trubica s kamerou sa vloží do brucha cez malý defekt vykonáva na brušnú stenu. Laparoskopia umožňuje priamy pohľad na slepé črevo rovnako ako iné brušnej a panvovej orgány. Ak sa zistí, apendicitída, zapálené slepé črevo môže byť odstránená súčasne. Nevýhodou laparoskopia v porovnaní s ultrazvukom a CT vyšetrenie je, že vyžaduje celkovou anestéziou.

Tam je žiadny test, ktorý bude diagnostikovať zápal slepého čreva s istotou. Preto, prístup k podozrenie na zápal slepého čreva môže zahŕňať obdobie pozorovania, testy, ako už bolo vyššie spomenuté, alebo chirurgický zákrok.