Tıp


Ne bebek bezi döküntü olduğu?

Pişik genel bir terim her türlü tahriş belirten (ne olursa olsun nedeni) Bu bebek bezi kaplı bölgede gelişir. Eş anlamlı bebek bezi dermatit dahil (Derinin dermatit = iltihap), peçete (veya “bebek bezi”) dermatit ve amonyak dermatit. orada bebek bezi nedenleri bir kaç geniş kategoriye döküntü iken, temas tahriş en sık suçlu. bebek bezi döküntü genellikle bebeklerde ve küçük çocukların etkilediği düşünülmektedir iken, herhangi bir bireysel bir çocuk bezi giyiyor (örneğin, Bir tutamayan yetişkin) Bir aday bu dermatit geliştirmektir.

Bebek bezi isiliği

* Pişik bebeklerde çok sık görülür ve ebeveyn ihmali bir işaret değildir.
* Pişik genellikle en çok kontakt dermatit, bir tür.
* Pişik ikincil bakteri veya mantar normalde ciltte mevcut tarafından enfekte olabilir. Bu durumda, topikal antibiyotik merhem hızlı ve etkili bir tedavi sağlar.
* , Sık sık bebek bezi değiştirerek cildi tahriş edici Kaçınma sayı-bir önleyici tedbir.
* Etkili tedavi yöntemleri arasında sık sık bebek bezi değişiklikler şunlardır, Topikal engelleri uygulaması (örneğin, vazelin), ve nadiren topikal antibiyotik / antifungal merhem, veya düşük potens hidrokortizon krem. Yüksek potens steroid kremleri, tozlar, Kaçınılması gereken ve konsantre baking-soda/boric-acid hamam ve neomisin-merhem içeren.

bebek bezi döküntü ihmalci bakımın bir belirtisi midir?

At, hiç. Ebeveynler çoğu zaman hatalı olarak döküntü yoksul kapıcılık beceriler görsel bir temsil olduğunu hissediyorum. Ancak, anne ve cilt, bu ortak tür tahriş için temel nedenleri hala dermatoloji alanında aktif tartışmanın altında olduğunu ve ilgisiz anne olası faktörler arasında yer almıyor anlamamız gerekir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, diaper dermatit hakkında temsil 10%-20% Tüm cilt bozuklukları genel bir çocuk doktoru tarafından yönetilen. döküntü gibi hayatın ilk hafta kadar erken gelişebilir iken, En sık süresi arasında 9 ve 12 yaş ay. Araştırmalar göstermiştir ki, zaman içinde herhangi bir noktada, arasında 7%-35% çocuklar bu yaş aralığında böyle bir deri döküntüsü yaşıyoruz.