Tıp


Ne bebek bezi döküntü nedenleri?

nedenleri çeşitli kategoriler bu dermatit için vardır. Her şeyden önce bir “rahatsız edici” veya “temas” dermatit. Deri tutulumu hafif kızarıklık farklı olabilir (bir güneş yanığı benzeri karakter) Derinin üst tabakalarının erozyona. bebek bezi döküntü diğer nedenlerle sözleşme diaper dermatit karakteristik ayırıcı nokta, nadiren kıvrım bölgelerinde deri karıştırmak olduğunu — bu nedenle, o idrar ile temas olmayan / tabure alanlar yedek.

Deri enfeksiyonları bebek bezi döküntü bir sonraki en yaygın kategori oluşturmak. Bakteriler (Staph ve Strep) ve maya / fungal (Candida) bebek bezi yaygın nedenleri kızarıklık vardır. Genellikle her iki enfeksiyonlar Bu tür deri bütünlüğünün bir kesinti sonucu ve bu bebek bezi içinde bölgede cildin doğal savunma mekanizmasını ezici eğilimindedir. Staph ve Strep bakteriyel enfeksiyonlar sık impetigo denir. impetigo klasik açıklamalar içeren küçük (1-2 mm) minik kabarcıklar (veziküller) ve eğilimi püstül kolayca kopma jeneralize deri tahrişi bir deniz birden çok erozyon terk etmek. Candida bebek bezi dermatit de birkaç kalıp ayrım vardır. Döküntü parlak kırmızı deri bölgeleri ile ayrık bir dizi ile karakterize 2-4 mm mm8220;uydu” konfluent tahriş cilt sınırlarında lezyonlar. Buna karşılık dermatit başvurma, Candida genellikle sadece derinin bulunur ve anal bölge genellikle çevresindeki kırışıklıklar kıvrımlar. bebek bezi dermatit Bulaşıcı nedenleri genellikle görsel inceleme tek başına teşhis edilebilir. karışıklık varsa, yer alanların bezlerden laboratuvar çalışmaları temin edilebilir.

Alerjik reaksiyonlar bebek bezi daha az yaygın nedeni döküntü vardır. Yaygın alerjenler kokuları ve bebek bezi ve mendil bileşenlerdir önerilen. Bu bölgeler genellikle yüzeyel veziküller ve erozyonlar ile kızarıklık ve iyi tanımlanmış bölgeler var. alerjik deri reaksiyonu tanısı şüpheli ise, deri yama testi rahatsız ajanı tanımlamak için yapılabilir. Bu nadiren gereklidir.

Orada bebek bezi çok nadir nedenleri kızarıklık vardır. Olağandışı enfeksiyonları, Metabolik ve beslenme eksikliği devletler, ve immün devletler ve maligniteler tüm karıştığı olabilir. Ne yazık ki, çocuk istismarı (sıcak suya daldırma, bebek aşırı ihmal hijyen) Ayrıca bebek bezi gibi döküntü ortaya çıkabilir.

Daha az sıklıkta, koku veya diğer bileşenler atılabilir çocuk bezi ya da mendil bulunan, allerjik reaksiyonlardan bebek bezi döküntü neden olabilir.