Tıp


Araknoidit Nedenleri

araknoid İltihabı ve skar dokusu oluşumuna yol açabilir Spinal sinirler birlikte ve arıza sopa neden olabilir. Araknoid aşağıdaki kaynaklardan birinden bir tahriş nedeniyle iltihaplanmış olabilir:

* omurga doğrudan zarar
* Kimyasallar: Boya myelograms kullanılan (hangi bir boya radyolojik kontrast madde denilen tanı testleri omurilik ve sinirleri çevreleyen alana enjekte edilir) araknoidit Bazı durumlarda sorumlu tutulmaktadır. Radyografik kontrast maddeler bu sorumludur artık kullanılmıyor, ancak. Ayrıca, epidural steroid enjeksiyonu bulunan koruyucu araknoidit neden olabileceği endişesi var.
* bakteri veya virüs enfeksiyonu: viral ve fungal menenjit veya tüberküloz gibi enfeksiyonlar omurga etkileyebilir.
* Spinal sinirler Kronik sıkıştırma: Bu sıkıştırma için nedenleri kronik dejeneratif disk hastalığı veya gelişmiş spinal stenoz dahil (omurga daralması).
* spinal cerrahi veya diğer invaziv spinal işlemlerinden Komplikasyonlar: Benzer nedenler çok lomber dahil (sırtın alt) delikleri.

Tanı yapma

Teşhis araknoidit zor olabilir, ama CAT gibi testlerin tarama (bilgisayarlı tomografi) veya MRG (manyetik rezonans görüntüleme) tanı ile yardımcı oldu. Bir testi elektromyogram denir (EMG) sinir fonksiyonları kontrol etmek için elektrik darbeleri kullanarak etkilenen sinir köklerine devam eden hasarın şiddeti değerlendirir.

Dikkat: Myelograms şu anda radyografik kontrast kullanımı ile, CAT ile birlikte tarama, araknoidit neden ya da kötüleşmeye neden sorumlu olduğu kabul edilmez.