Tıp


Nasıl gıda alerjisi tedavi?

Diyet kaçınma: diyet kusurlu allerjen kaçınmak besin allerjisi primer tedavi. Bir zamanlar yiyecek saptanmıştır hangi hastanın duyarlı olduğu, gıda diyetten çıkarılması gerekir. Bunu yapmak için, etkilenen insanlar uzun okumak gerekiyor, Yiyor düşünün her yiyecek için etikette malzemenin ayrıntılı listesi. fıstık gibi pek çok alerji üreten gıdalar, yumurta, ve süt normalde onlarla ilişkili olmayan gıdalar görünür. Örneğin, fıstık genellikle protein olarak kullanılan ek, yumurta bazı salata soslarında bulunur, ve süt fırıncılık ürünlerinde olduğu. FDA bir gıda maddeleri ile etiket üzerinde yer gerektirir. İnsanlar gıdaların en önleyebilirsiniz dikkatle gıdalar ve etiketler okursanız hangi duyarlıdır için, zaman restoranlarda, maddeler içerebilir sipariş besinlerden uzak durun hangi alerjik edilir.

anafilaktik reaksiyon Tedavisi: Ciddi gıda alerjileri olan kişiler anafilaktik reaksiyon tedavisinde hazır olmalıdır. Hatta o kendi alerjileri hakkında çok şey veya bir hata yapabilir onların talimatlarına uymayan gıda sunulabilir biliyorum. kendilerini korumak için, ve bunların tabi şiddetli tepkiler tıbbi uyarı bilezik veya gerdanlık ki, bir gıda alerjisi belirten giymelidir bir gıda için anafilaktik reaksiyonlar oldu insanlar. Bu kişiler de her zaman adrenalin şırınga taşımalıdır (epinefrin [EpiPen]), reçete kendi doktorları elde, ve onlar bir alerjik reaksiyon gelişmekte olup olmadıklarını kendi kendine onu yönetmek hazırlanacak. Daha sonra hemen ya kurtarma ekibi arayarak ya da kendilerini bir acil servise taşınması suretiyle tıbbi yardım almalısınız.

Besin allerjisi diğer belirtileri tedavisi: Çeşitli ilaçlar kullanılabilir besin allerjisi diğer belirtileri için risale. Örneğin, antihistaminikler gastrointestinal semptomları hafifletebilirsiniz, kurdeşen, hapşırma, ve burun akıntısı. Bronkodilatörler astım semptomlarını kontrol edebilirsiniz. Bu ilaçlar bir kişi sonra yanlışlıkla bir gıda yutulur sahip alınır kendisinin alerjik olduğu. Onlar etkili değildir, ancak, alerjik bir reaksiyon önce yemek yeme götürüldü önlemede. Aslında, herhangi bir biçimde hiç ilaç güvenilir gıda yemeden önce belirli bir gıdaya karşı alerjik bir reaksiyon önlemek için kullanılabilir.