Tıp


ani kalp durması Giriş

Bir doğal afet hits, güç ve söner ışıklar sönünce. Bu kasırga ve hortum mevsimlerde dışarı çalış ortak bir sahne, ve ani kardiyak arrest açıklamaya çalışan çok benziyor. Kalp hakaret sürdürmektedir, Elektrik kısa devre, kalp pompa olamaz, ve vücut ölür.

Kalp elektrik pompa, elektrik üst odasında özel pacemaker hücreleri üretilir nerede, veya atriyum, kalp. Bu elektrik tüm kas hücreleri sözleşme az bir kez bu kadar kalbinde yollar aracılığıyla yapılır kıvılcım ve kalp atışı üretmek. kalp kapakçığı aracılığıyla ve böylece işlerini yapabilir vücudun tüm organları içine Bu kan pompalar.

Bu mekanizmanın çeşitli şekillerde de bozabilir, ama ani ölümle son yol aynıdır: elektrik sistemi rahatsız olduğunu ve kalp atışlarını neden elektriksel aktivite üretmek için başarısız. Kalp kası vücuda kan kaynağı olamaz, özellikle beyin, ve vücut ölür. Ventriküler fibrilasyon (V Fib) hastalarda ani ölüm için en sık nedenidir. eşgüdümlü bir elektrik sinyali olmadan, kalbin alt odaları (ventriküllerin) dayak ve yerine durdurma, Jello gibi çalkala. Ventriküler Fibrilasyon elektrik şoku ile tedavi edilir, ama etkili olabilmesi için, şok genellikle az 4-6 dakika içinde gerçekleşmesi gerekiyor, sadece etkili olabilmesi için, ama aynı zamanda kan ve oksijen kaynağı eksikliği beyin hasarı en aza indirmek için. Otomatik eksternal defibrilatör (AEİ) Kamusal alanda yaygın olarak bulunan hemen hemen herkes ani ölüm tedavi için izin. Daha az yaygın, Kalp sadece dayak durduramaz. Bir kalp atışı olmaması asistoli olarak bilinir (asistoli: a = no + sistol = yendi).