Tıp


Ne ani kalp durması nedenleri?

Ani ölümün en sık kalp hastalığına neden olur. Zaman kan damarlarının daralmasına, kalp kası kan akımı yetersizliği nedeniyle tahriş olabilir. Kalp krizi olarak (akut miyokard infarktüsü), Bir kan damarı tamamen bir kan pıhtısı tarafından engellenmiş olur, ve kas yeterli sinirlilik ventriküler fibrilasyon neden var. Aslında, Göğüs ağrısı olan pek çok kişi hastaneye nedeni ventriküler fibrilasyon yol açabilecek işaretler için kendi kalp hızı ve ritmi izlemektir. Ani ölüm de kalp hastalığı ilk sunumu olabilir.

Konjestif kalp yetmezliği ve kalp kapak sorunları, aort darlığı gibi (aort kapak daralması) Ayrıca, ani kalp durması riskini artırabilir.

Kardiyomiyopati kalp kası Sebebi ne olursa olsun düzgün sözleşme yok kalp hastalığı geniş bir kategori. Sıklıkla iskemik, Burada kalp kasının bir parçası ve zaman uzun bir süre için yeterli bir kan akımı almazsa artık verimli bir kan pompalamak olabilir. olan ejeksiyon fraksiyonları İnsanlar (Her yürek ile kalp dışarı pompalanan kan miktarı yendi) den az olduğu 30% ani ölüm riski daha fazladır (Normal ejeksiyon fraksiyonu üzerinde 50%). Bazı insanlarda, kardiyomiyopati iskemik kalp hastalığı yokluğunda gelişebilir.

Kalp kası iltihabı, miyokardit olarak bilinen (myo = kas + kart = kalp + itis = iltihap), aynı zamanda ritim bozukluğu neden olabilir. sarkoidoz gibi hastalıklar, amiloidoz, ve enfeksiyonlar kalp kası iltihabı neden olabilir.

Bazı insanlar hatalı elektrik iletken sistemleri ile doğarlar, hangi bir yerde onları ritim bozukluğu için yüksek risk altında. Bazı kablo bağlıdır, veya elektrik iletim sistemi, Wolff-Parkinson-White sendromu gibi, diğerleri kalp içinde yapısal temel yapısal sorunları nedeniyle iken, Marfan sendromu gibi.

Pulmoner emboli, akciğer için bir kan pıhtısı, ani ölüme yol da olabilir. Pıhtı ve bacak veya kol form koparmak olabilir ve bunlar vücuda havadan oksijen almak için akciğer yeteneğini azaltmak nereye akciğer akışı. kan pıhtılaşması için risk faktörleri cerrahisi dahil, uzamış immobilizasyon (örneğin, yatış, uzun araba sürmek veya uçak seyahatleri), travma, ya da kanser gibi bazı hastalıkların.