Tıp


genç Peki ani kardiyak arrest?

genç insanlar, ani ölüm nadir bir olaydır, ama genellikle atletizm yer alan insanların içerdiğinden, durumlarda sık sık basında yer vardır. En sık sebebi hipertrofik kardiyomiyopati olduğu (hipertrofisi = anormal derecede büyük büyümek + kardiyo = kalp + miyopati = hastalıklı kas). Bu hastalık genellikle kalıtsal, ve ventrikül duvarları olması gerektiği daha büyük. Bu kalbin pompalama odası daha küçük hale getirir, ve kalp kalbin kanı dışarı pompalamak için daha fazla çalışıyor. De, kalınlaşmış kas kan aort kapaktan ve vücudun geri kalanına akışı için alan daraltır. Egzersiz sırasında, Bu kan akışının azalmasından kalp kası kendisini rahatsız edebilir ve ventriküler fibrilasyon neden, çöküş, ve ani ölüm.

Anormal koroner arterlerin de gençlerde ani ölüme neden olabilir. Kalp bir kas kendisidir, Herhangi bir kas ve benzeri, o iş için oksijen sağlamak için kan kaynağı ihtiyacı. Normalde, koroner arterler kalbin yüzeyine yalan. kalp kası kendi içine Anormal arterler dalış ve anormal yerleştirilen arter çevreleyen kalp kası agresif sıkar zaman tıkalı olabilir, egzersiz olarak, kalp kısmına kan akımı kapalı kapatma. Bu ve elektrik sistemi rahatsız ventriküler fibrilasyon ve ani ölüme neden olabilir.

Ön katılım atletik fizik muayene ani kalp durması riskini için çocuk ve ergenlerde ekran için yararlı bir araçtır.

Kontüzyon kordis hangi kalp göğüs bir nesne çarpar durur bir durumdur. onların kalbim duruyor çünkü Haberler hikayeler bazen bir top ve çöküş tarafından göğsüne isabet vardır beyzbol oyuncuları rapor. Kalp göğüs arkasında oturuyor, doğrudan bir darbe sürekli olduğunda ve elektrik sistemi kısa devre olabilir.