Tıp


Ne ani kalp durması için tedavi?

kalp ventriküler fibrilasyon var beklenmedik atmayı insanların büyük çoğunluğu. Bunun için kesin bir tedavisi düzenli bir ritim geri kalp şok elektrik kullanan defibrilasyon olduğunu. teknolojik gelişmeler ile, AEİ artık nerede insanlar bir araya rutin bir görüş vardır.

Toplulukların kamu kurum CPR eğitimi, AED kullanımı, ve hızlı aktivasyon 911 acil sağlık hizmetleri önemli ölçüde ani kalp durması itibaren sağkalım oranları arttı. Ne yazık ki, beyin çok oksijen ve kan akışının olmaması duyarlı olduğu, Tedavi 4-6 dakika içinde ortaya çıkmadıkça, bazı kalıcı beyin hasarı açısından yüksek risk var.

Hastanın hastaneye taşınacak hayatta mı, kollaps ve ani ölüm nedeni teşhis gerekecektir. Ne olursa olsun, resüsitasyon ABC'si yeniden değerlendirilecek. Havayolu, Nefes alma, ve Dolaşım (kalp atışı ve kan basıncı) destek verilecek, ve yoğun bakım ünitesine yatış büyük olasılıkla.

Tanısal testler tekrarlandı electrocardiograms içerebilir (EKGs), ekokardiyografi (kalp ultrasounds), ve kardiyak kateterizasyon ve elektrofizyolojik çalışma, içinde kalbin elektriksel yollar eşlenir.

kardiyak arrest kurtulanların tedavi içeren Son araştırmalar hipoterminin istemi kurum öneriyor (Vücudun soğutma) önleyebilir veya azaltmak beyin hasarının derecesi.

ani kalp durması sağ kalanlar çoğu kez implante edilebilir kardiyak defibrilatörler için aday.