Tıp


alerji çekim önlenmesi veya gıda alerjisi azaltmada etkili mısınız?

Alerji çekim, tedavi immünoterapi olarak bilinen bir form, maddelerin küçük miktarlarda enjekte dahil hangi hastanın alerjik olduğu. Çekim düzenli hasta desensitizing ya da semptomları gelişen olmadan alerjen kaldıramayacak kadar hasta almak amacıyla uzun süre verilir. Tedavi Bu tür alerji ateş saman ilgili semptomların kontrol etkilidir, kapalı alerjenler, ve böcek sokmaları. Araştırmacılar, ancak, Henüz bu çekim gıda herhangi bir alerjik reaksiyonları önleyebilir kanıtlanmış değil.

Özet

Gıda alerjisi gıdalara immünolojik reaksiyonlar neden olduğu, bireyler ya da aileler alerji yatkınlığı bazen. yiyecek bir dizi, özellikle kabuklu deniz ürünleri, süt, yumurta, yer fıstığı, ve meyve alerjik reaksiyonlara neden olabilir (özellikle kurdeşen, astım, karın belirtileri, dönmesi, ve anafilaksi) yetişkin veya çocuk. Bir gıda alerjisi şüphesi, bir tıbbi değerlendirme için uygun anahtar yönetimi.

Bu önemli gıda diğer anormal tepkiler bir gerçek gıda alerjisi ayırt etmektir, yani, gıda intoleransları, Bu aslında çok daha yaygın gıda alerjisi öteyiz. Bir kez gıda allerjisi yapılır tanısı (anamnez öncelikli) ve alerjen tanımlanmıştır (cilt testleri genellikle), Tedavi temelde kusurlu gıda önlemek için. gıda alerjileri olan kişilerin hekimlerin çalışmak gerektiğini ve alerjiler konusunda bilgili olmak ve nasıl teşhis ve tedavi.