Tıp


ani kalp durması önlenebilir mi?

Ölüm en iyi korunma ile tedavi edilir. En çok ani ölüm kalp hastalığı ile ilişkili, risk altındaki nüfus erkeklerden daha büyük kalacak şekilde 40 duman yaş yaş, Yüksek tansiyonum var, ve diyabet (kalp krizi için risk faktörleri). Diğer riskler senkop dahil (bayılma veya bilinç kaybı) ve bilinen kalp hastalığı.

Senkop, bilinç kaybı ya da, ani ölüm için önemli bir risk faktörüdür. dışarı geçiş için bazı nedenler benign olmakla birlikte, bir endişe nedeni sonradan kendiliğinden düzeltilmiş anormal kalp ritmi olduğunu her zaman vardır. Korku sonraki bölüm ani kardiyak arrest olacağıdır. sağlık kuruluşu's şüphe bağlı olarak hastanın geçmişine dayalı, muayene, laboratuvar testleri, ve EKG, sağlık uygulayıcısı yatarak veya ayakta tedavi kalp izleme geçen çıkacak olup olmadığı konusunda bir ipucu bulmak için tavsiye edebilir ölümcül bir kalp ritmine. Ne yazık ki, potansiyel şüpheli ritim tekrarlayabilir olmayabilir ve duruma göre, Uzun süreli ayaktan izleme süren haftalar ve aylar gerekebilir. elektrofizyolojik testlerin kullanımı, yüksek riskli hastaların belirlenmesine yardımcı olabilir (elektrik yolları kalp kateterizasyonu benzer teknikleri kullanarak eşlenir).

göğüs ağrısı ile doktora başvuran kişilerde, kenara tanı yapmaktan, izleme hem kalp hızı ve ritmi üzerinde durulmuştur. bir hastane ortamında göğüs ağrısı olan insanlar izlerken amacı ani kalp durması önlemektir.

yüksek riskli hastalarda implante edilebilir defibrilatör Kullanımı, özellikle de belirgin olarak azalmış ejeksiyon fraksiyonları ile ani kalp durması sıklığını azaltabilir. Bu cihazların göğüs duvarında cilt altına yerleştirilir ve var kalbin kendini bağlı olan teller. onlar ventriküler fibrilasyon tespit ettiğinizde, Bir şok otomatik olarak kalp teslim edilir, Bir kalp atışı geri ve ani ölüm önlerken.