Tıp


Ne bir aritmi nedenleri?

Aritmiler çok farklı nedenlere bağlı olabilir, dahil:

* Koroner arter hastalığı
* kanınızdaki elektrolit dengesizlikleri (sodyum veya potasyum gibi).
* Kalbin kas değişiklikler.
* Yaralanma kalp krizi
* kalp ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde.

Düzensiz kalp ritmi de ortaya çıkabilir “normal, sağlıklı” kalpler.

Ne aritmi türleri?

* Prematür atrial. Bu atriyumlar menşeli erken ekstra atım vardır (Kalbin üst odaları). Bunlar zararsızdır ve tedavi gerektirmez.
* Prematür ventriküler atımlar (PVC). Bunlar en yaygın aritmiler arasındadır ve kişilerde ve kalp hastalığı olmadan ortaya. Bu hepimizin zaman zaman tecrübe kalp atışı atlanır. Bazı insanlarda, stres ile ilgili olabilir, Çok fazla kafein ya da nikotin, veya çok fazla egzersiz. Ama bazen, PVC kalp hastalığı veya elektrolit dengesizliği neden olabilir. PVC çok şey var İnsanlar, ve / veya onlarla ilişkili belirtiler, bir kalp doktoru tarafından değerlendirilmesi gerekir. Ancak, çoğu kişide, PVC ve genelde zararsızdır nadiren tedaviye ihtiyaç.
* Atriyal fibrilasyon. AF atriyumlar neden çok yaygın düzensiz kalp ritmi, anormal sözleşme kalbin üst odaları.
* Atriyal flutter. Bu avlu içinde bir veya daha hızlı devreler sebep olduğu bir aritmidir. Atriyal flatter atriyal fibrilasyon genellikle daha organize ve daha düzenli bir. Bu aritmi kalp hastalığı olan kişilerde en sık ortaya çıkar, kalp cerrahisi ve ilk hafta sonra. Genellikle atriyal fibrilasyon dönüştürür.
* Paroksismal supraventriküler taşikardi (PSVT). Bir hızlı kalp atışı, düzenli bir ritim genellikle, ventriküller yukarıdaki kaynaklanan. PSVT başlar ve aniden biter. iki ana türü vardır: aksesuar yol taşikardi ve AV nodal reentran taşikardi (aşağıya bakın).
* Aksesuar yol taşikardiler. Hızlı bir nabız ekstra anormal yol veya bağlantı atriyumlar ve ventriküller arasında nedeniyle. Darbeleri ekstra yollar yanı sıra her zamanki rota yoluyla seyahat. Bu darbeleri çok hızlı kalp çevresinde seyahat etme imkanı verir, Kalp neden normalden hızlı geçme.
* AV nodal reentran taşikardi. AV düğüm üzerinden hızlı bir nabız, birden fazla yolu nedeniyle. Kalp çarpıntısı neden olabilir, bayılma ya da kalp yetmezliği. Birçok durumda, onun tarafından yapılan basit bir manevra ile sona erdirilebilir bir profesyonel tıbbi eğitimli, ilaçlar ya da kalp pili.
* Ventriküler taşikardi (V-takometre). alt odacıkların kaynaklanan hızlı bir kalp ritmi (veya ventriküllerin) kalp. Hızlı oranı, kan ile yeterince doldurmasını kalp önler; bu nedenle, daha az kan vücuda pompa yapabiliyor. Bu ciddi bir aritmi olabilir, kalp hastalığı olan kişilerde özellikle, ve daha semptomları ile ilişkili olabilir. Bir kalp doktoru bu aritminin değerlendirmelidir.
* Ventriküler fibrilasyon. Kararsızım, ventriküllerden impulsların düzensiz ateşleme. Ventriküllerin titreme ve sözleşme yapamaz veya vücuda kan pompalamak. Bu kardiyopulmoner resüsitasyon ile tedavi edilmelidir acil bir tıbbi durumdur (CPR) ve defibrilasyon kısa sürede.
* Uzun QT sendromu. QT aralığı elektrokardiyogram üzerinde alandır (EKG) Bu sözleşme ile kalp kası için gereken süreyi temsil eder ve o zaman kurtarmak, veya elektriksel uyarı darbeleri ve sonra şarj yangın için. QT aralığı normalden daha uzun olduğunda, bu risk artar “Torsades de pointes,” ventriküler taşikardi hayatı tehdit eden bir form. Uzun QT sendromu gençlerde ani ölüme neden olabilen bir kalıtsal hastalıktır. O antiaritmik ilaçlar ile tedavi edilebilir, pacemaker, elektriksel kardiyoversiyon, defibrilasyon, kardiyoverter / defibrilatör veya ablasyon tedavisi implante.
* Bradiaritmi. Bu yavaş kalp ritimleri vardır, kalbin elektriksel iletim sistemi hastalığı olan doğabilecek. Örnekler sinüs düğümü disfonksiyonu ve kalp bloğu içerir.
* Sinüs düğümü disfonksiyonu. A yavaş kalp ritmi anormal SA nedeniyle (sinüs) düğüm. Sinüs düğümü disfonksiyonu bir kalp pili ile tedavi edilir.
* Kalp bloğu. elektriksel uyarı bir gecikme ya da tam bloğu ventriküllere sinüs düğümü gelen seyahat gibi. blok veya gecikme seviyesi HIS-Purkinje sistemi veya AV düğüm meydana gelebilir. Kalp düzensiz ve beat olabilir, sık sık, daha yavaş. Eğer ciddi, kalp bloğu kalp pili ile tedavi edilir.