Tıp


Ben ablasyon tedavisi gerekir mi?

Neden ablasyon tedavisi gerekir?

Doktorlar ablasyon tedavisi için tavsiye:

* Atriyal fibrilasyon ve flatter
* AV Nodal yeniden giriş taşikardi (AVNRT)
* Aksesuar yollar
* Ventriküler taşikardi

ek olarak yeniden bazı aritmiler olan kişilerde normal kalp ritmi oluşturulması, ablasyon tedavisi hızlı aritmileri olan kişilerde kalp hızı kontrol etmenize yardımcı olabilir, ve kan pıhtılaşmasında ve felç riskini azaltır.

Nasıl ablasyon için hazırlamalıdır?

Ablasyon hazırlık değişebilir, bağlı olarak size cerrahi veya cerrahi dışı ablasyon yaşıyorsanız olsun. Bu genel kurallar nelerdir; doktor ya da hemşire belirli talimatlar verecek.

ablasyon hazırlanmak için, birkaç adım alınması gereken var. Bunlar arasında:

* ilaçlar onları durdurup alarak durdurmak gerektiğini doktorunuza danışın. Doktorunuz bazı ilaçların durdurmak isteyebilir (Bu kontrol gibi aspirin ürünler dahil olmak üzere, kalp hızı ve kan sulandırıcı) sizin işlem öncesi 1-5 gün. Eğer şeker hastası iseniz, Eğer diyabetik ilaçlar ayarlamak nasıl doktorunuza sorun.
* yemek veya işlem öncesi gece yarısından sonra akşam bir şey içmeyin. Eğer ilaç almak gerekiyorsa, su küçük bir yudum sadece içki.
* Eğer hastaneye geldiğinizde, rahat giysiler giymek. Eğer prosedür için bir hastane elbisesi içine değişecek. evde tüm mücevher ve değerli eşyalarınızı bırak.

Ben kateter ablasyonu sırasında ne bekleyebilirim?

cerrahi dışı kateter ablasyonu sırasında, Aşağıdaki şeyler ortaya çıkar:

* özel bir odada yer alacak prosedür EP denilen (elektrofizyoloji) laboratuvar. Test başlamadan önce, bir hemşire hazır yardımcı olacaktır. Eğer bir yatağa uzanın edecek hemşire bir IV başlayacak (damar içi) Elinizle veya kolda çizgi. Bu doktorlar ve hemşireler prosedürü sırasında damar yoluyla size ilaç ve sıvı vermek, böylece bir. Eğer dinlenmek yardımcı olmak üzere IV ile bir ilaç verilecektir. ablasyon türüne bağlı olarak var, ya da olabileceği yerlerde işlem sırasında uyanık olmayabilir. Eğer uyanıksanız, Eğer herhangi bir belirti rapor istenecek, Sorulara cevap, ya da doktorunuz tarafından size verilen talimatları uygulayın. Eğer rahatsız ediyorsa ya da bir şeye ihtiyacın, senin hemşire iletebilirsiniz.
* Hemşire birkaç izler sizi bağlayacak.
* uykulu olduktan sonra, senin kasık bölgesi boyun ve traş olacak, üst göğüs, kol, ve kasık antiseptik bir solüsyonla temizlenmiş olacak. Steril örtüler ayağınıza boyun sizi karşılayacak alınacaktır.
* Doktor bir ilaç enjekte edecek uyuşmuş ekleme sitesi. Eğer bir ilk yanma hissi hissedeceksiniz, ve o uyuşmuş olacak. O zaman, çeşitli kateterler (kalp hızı ve kayıt elektriksel aktivite özel teller) büyük bir kan damarı içine küçük bir kesi yoluyla eklenecektir(ile) ve / veya arter (senin kasık, boyun, veya kol) ve kalbini ileri. Eğer uyanıksanız, o hala sürdüğü ve doktor ne yaptığını görmek için başınızı yükseltmek için günaha karşı önemli kateter yerleştirilir edilmektedir süre.
* kateterler yerdesiniz sonra, Doktor kalbin ileti sisteminde değerlendirmek için izlemek bakacağız.
* O zaman, doktor ablasyon işlemi yapacak.
* geleneksel ablasyon sırasında, Doktorunuz kalp hızı artışı için kalbe elektrik darbeleri göndermek için bir kalp pili gibi cihazı kullanacak. Eğer atan kalp hissedebilir daha hızlı veya daha güçlü kalp pili dürtülerini teslim ettiğinde. senin aritmi işlem sırasında oluşursa, sen nasıl hissettiklerini hemşire soracaktır. Bunu hissediyorum belirtiler doktor veya hemşire söylemek çok önemli. Doktor sonra hangi alanda görmek için kalbin etrafında kateter hareket edecek(ile) senin aritmi geliyor. doktorunuz aritmi alanı bulur, enerji uygulandığında. Biraz rahatsızlık veya göğsünüzde yanma hissi hissedebilirsiniz, ama sessiz kalmalı, çok sakin, ve derin nefes alarak önlemek. Eğer ağrı hissediyorsanız, Daha fazla ilaç vermek için doktor veya hemşirenize danışın.
* pulmoner ven ablasyonu sırasında (atriyal fibrilasyon için), doktor pulmoner ven bağlandığı atriyumlar alanında bir kateter yoluyla enerji sağlar (ev sahibi), dairesel bir yara üreten. Skar sonra pulmoner venlerin içinden herhangi darbeleri ateş engeller, Böylece meydana gelen atriyal fibrilasyon önlenmesi. Süreci dört akciğer damarları tekrarlanır. Bazı durumlarda, ablasyon da subklavian damarlar ve koroner sinüs gibi kalbin diğer bölümlerine yapılabilir. Kateter özel “serin ucu” sonda. Akışkan sıcaklık yoğunluğunu kontrol etmeye yardımcı kateter yoluyla dolaşır.
* ablasyon işlemi tamamlandıktan sonra, electrophysiologist anormal kalp ritmi giderilmiştir emin olmak için kalp elektrik sinyalleri gözlemlemek için izleme cihazları kullanacak.

Işlem genellikle 4-8 saat sürer, ama uzun sürebilir.