Tıp


Ne böcekler batma vardır?

böcekler ABD'de bulunan ısırgan arıları da, sarı ceket, Hornets, eşekarısı, ve yangın karıncalar. herkes zehir böcek alerjisi var iken, hafif ağrı gibi deri reaksiyonları, şişme, ve kızarıklık bir böcek sokması oluşabilir.

Böcek Alerjiler ısırgan

* Sokmalarına karşı reaksiyon şiddeti büyük ölçüde değişir.
* Çoğu böcek sokmaları alerjik reaksiyonlar yok.
* Anafilaktik reaksiyonlar en ciddi reaksiyonlar ve ölümcül olabilir.
* Kaçınma ve hemen tedavi gereklidir.
* Epinefrin (taşınabilir mevcuttur, Kendi kendine enjektabl form) anafilaktik reaksiyonlar için tercih edilen tedavi yöntemidir.
* Seçilen insanlar, alerji enjeksiyon tedavisi son derece gelecekte reaksiyonları önlemekte çok etkili değildir.
* Üç "A" böcek alerjisi adrenalin vardır, kaçınma, ve allergist.

Kim böcek alerjileri sokması için risk altında?

Üzerinde 2 milyon Amerikalı ısırgan böcekler alerjisi olan. alerji yaygın değişir derecesi. Çoğu kişi sokması böcek alerjisi olmayan, sadece kaşıntı ve şişme yerel ve en böcek sokması sonucu. Çok, ancak, Şiddetli alerjik tepkiler verecektir. Şiddetli alerjik reaksiyonları sokması böcek sorumlu en az 50 ABD'de ölümlerin her yıl.

Eğer sokması böcek alerjisi olduğu bilinen varsa, bundan sonra acı bir 60% benzer ya da daha kötü bir önceki sokması daha muhtemel. en sokmaları yaz ve sonbaharda ortaya yana, sen en büyük risk bu aylarda vardır. Erkeklerin yaş altında 20 böcek-alerjik reaksiyonlar sokması ciddi en yaygın kurbanlarıdır, ama bu erkek böcek daha büyük bir pozlama yansıtıyor olabilir, gerçek bir yatkınlık yerine.