Tıp


Nasıl doktor kısırlık tedavisi yapmak?

Kısırlık ilacı ile tedavi edilebilir, cerrahi, yapay dölleme, ya da yardımlı üreme teknolojisi. bu tedaviler kombine edilmektedir Çoğu zaman. Çoğu durumda kısırlık ilaç veya cerrahi ile tedavi edilir.

Doktorlar dayalı kısırlık için özel tedaviler önermektedir:

* test sonuçları

* çift hamile kalmaya çalışıyor ne kadar uzun

* hem erkek ve kadın yaşı

* ortakların genel sağlık

* Ortakların tercihi

Doktorlar genellikle aşağıdaki yollarla Erkeklerde kısırlık tedavisi:

* Cinsel sorunlar: Doktorlar iktidarsızlık ya da erken boşalma erkeklerde anlaşma yardımcı olabilir. Davranışçı terapi ve / veya ilaçlar bu durumlarda kullanılır.

* Çok az sayıda sperm: Bazen cerrahi sorunun nedenini doğru olabilir. Diğer durumlarda, Doktorlar ameliyatla erkek üreme sisteminin doğrudan sperm kaldırmak. Antibiyotikler de sperm sayısını etkileyen enfeksiyonlara kadar temizlemek için kullanılabilir.

* Sperm hareketi: Bazen meni adamın sisteminde bir blok nedeniyle hiç sperm var. Bazı durumlarda, cerrahi sorunu düzeltebilirsiniz.

Kadınlarda, bazı fiziksel sorunları da cerrahi ile düzeltilebilir.

doğurganlık ilaçları bir dizi yumurtlama sorunları olan kadınların tedavisinde kullanılır. Bu artılarını ve eksilerini bu ilaçların konusunda doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Eğer olası tehlikeleri anlamalıdır, faydaları, ve yan etkileri.

ilaçlar kadınlarda kısırlık tedavisinde kullanılan nelerdir?

Kadınlarda kısırlık tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar şunlardır ortak:

* Klomifen sitrat (Clomid): Bu ilacı hipofiz bezi üzerinde hareket ederek yumurtlama nedenleri. Genellikle polikistik over sendromu olan kadınlarda kullanılan (PCOS) ya da ovulasyon ile diğer sorunlar. Bu ilacı ağız yoluyla alınır.

* Insan menopozal gonadotropin veya hMG (Repronex, Pergonal): Bu ilaç genellikle hipofiz bezi ile ilgili sorunlar nedeniyle yumurtlamak olmayan kadınlar için kullanılır. hMG yumurtlamayı uyarmak için yumurtalıklar üzerinde doğrudan eylemler. Bir enjekte ilaç.

* Folikül hormonu FSH veya uyarıcı (Gonal-F, Follistim): FSH hMG gibi çok çalışıyor. Bu yumurtlama işlemine başlamak için yumurtalıkların nedenleri. Bu ilaçlar genellikle enjekte edilir.

* Gonadotropin salgılatıcı hormon (Gn-RH) analog: Bu ilaçlar genelde kim, her ay düzenli yumurtlamak olmayan kadınlar için kullanılan. yumurta yumurtlamasına Kadınlar da bu ilaçları kullanabilirsiniz hazır. vücut ovulates zaman hipofiz bezi üzerinde Gn-RH analogları hareket değiştirmek için. Bu ilaçlar genellikle enjekte edilir veya belirli bir burun spreyi ile.

* Metformin (Glucophage): Doktorlar insülin direnci ve / veya polikistik over sendromu olan kadınlar için bu ilacı kullanmak. Bu ilaç bu koşullar kadınlarda erkek hormonlarının düşük yüksek düzeyde yardımcı olur. Bu vücut yumurtlamak için yardımcı olur. Bazen klomifen sitrat ya da FSH metformin ile kombine. Bu ilaç genellikle ağız yoluyla alınır.

* Bromokriptin (Parlodel.): Bu ilaç prolaktin yüksek düzeyde nedeniyle yumurtlama sorunları olan kadınlar için kullanılır. Prolaktin süt üretimi neden olan bir hormondur.

Birçok fertilite ilaçları ikizler sahip bir kadının şansını arttırır, üçüz, veya diğer katları. Birden fazla fetus ile hamile olan kadınlar gebelik sırasında daha fazla problem var. Birden fazla fetus çok erken doğmuş olmanın bir riski yüksek (zamanından önce). Prematüre bebeklerin sağlık ve gelişim sorunları daha yüksek risk altındadır.

Ne intrauterin inseminasyon olduğunu (IUI)?

Türk Jinekoloji ve (IUI) çoğu kez suni tohumlama denir bir kısırlık tedavisi. Bu prosedürde, kadın özel olarak hazırlanan sperm ile enjekte edilir. Bazen kadın da o IUI önce yumurtlama uyaran ilaçlar ile tedavi edilir.

IUI genellikle tedavi etmek için kullanılır:

* Hafif erkek faktörü infertilitesi

* onların servikal mukus sorunları olan kadınlar

* Açıklanamayan infertilite ile Çiftler