Tıp


Ne kalp hastalığının belirtileri nelerdir?

Koroner arter hastalığının tipik belirtileri nefes darlığı ile göğüs ağrısı ilişkilidir. Klasik, angina acı bir basınç veya ağırlık çene radyasyon ile göğüs kemiği arkasında ve aşağı kol nefes ve terleme darlığı eşlik olarak tanımlanır. Ne yazık ki, angina sunumları çeşitli sahiptir, ve hatta belirli göğüs ağrısı olmayabilir. omuz veya sırt ağrısı olabilir, bulantı, hazımsızlık veya üst karın ağrısı.

Kadınlar, yaşlı, ve şeker hastalığı olan kişilerin ağrı farklı algılamaları olabilir ya da hiç rahatsızlık var hiç. Yerine, onlar halsizlik ve yorgunluk yakınması olabilir.

anjina belirtileri açıklanmıştır zaman sağlık personeli ve hastalar zorluk birbirine anlayış olabilir. Hastaların ancak basınç ya da sıkışma hissi yaşayabilirsiniz ağrısı şikayetleri reddedebilir.

Koroner arter hastalığı olan kişiler genellikle zaman içinde belirtilerin yavaş yavaş ilerleme var. bir arter zamanla daralır gibi, Nedeni belirtileri / veya şiddeti ve sıklığı artabilir. Sağlık hizmeti egzersiz değişiklikler hakkında tolerans sormak olabilir (Ne kadar belirtiler almadan önce yürüyebilir? posta kutusuna mı? merdiven bir uçuş Up?) ve belirtiler akut bir değişiklik olmadığını oldu.

Bir kez daha, kalp krizi meydana gelene kadar hastalar asemptomatik olabilir. Tabii ki, Bazı hastalar da belirtileri olarak reddi olabilir ve bakım isteyen bir ertelemek.