Tıp


Nasıl kalp hastalığı tanısı?

kalp hastalığı tanısı koroner arter hastalığı için potansiyel bulunduğunu öyküsü elde başlar. Risk faktörlerinin değerlendirilmesi gerekecektir, ve daha sonra test kalp hastalığı varlığını doğrulamak için gerekli olabilir.

Kalp hastalığı testleri

Değil göğüs ağrısı olan her hastaya kalp kateterizasyonu ihtiyacı (en invaziv test). Yerine, sağlık kuruluşu en iyi tanı sağlayacak test yöntemi seçmek için çalışacağız, ve koroner arter hastalığı varsa, ne bozulma karar, Varsa, mevcut.

Elektrokardiyogram (EKG veya EKG)

Kalp elektrik pompa, ve aynı zamanda yarattığı elektrik darbeleri cilt yüzeyinde tespit edilebilir. Normal kas tekrarlanabilir bir şekilde elektriğin. kan akımı azalmış kas kötü elektriğin. ve kanlanma kaybetti elektrik yürütemezsiniz skar dokusu ile değiştirilmiştir Muscle. Elektrokardiyogram (EKG) kalbin elektriksel aktivitesini ölçerek altta yatan kalp koşullarını yansıtacak şekilde kullanılan noninvaziv bir testtir.

Bazı insanlar var “anormal” Başlangıçta EKGs ama bu onlar için normal olabilir. Bir elektrokardiyogram önceki iz göre olması önemlidir. Bir hasta bir temel anormal EKG varsa, Hiç başka bir EKG gerekirse onlar için referans onlarla bir kopyasını taşımalıdır.

Stres testi

bazal EKG nispeten normal ise, Daha sonra hasta egzersizleri koroner arter hastalığının varlığına işaret edebilir elektrik değişiklikleri ortaya çıkarmak olabilir ederken izleme EKG takibi. Kalp normal olduğunu egzersiz yoğunluğu yeterince kanıtlamak için yüksek olup olmadığını belirlemek için kullanılan test protokolleri çeşitli vardır.

Bazı hastalar bir koşu bandı testi egzersiz edemiyoruz, ama yine de kalp daha çok çalışmaya neden olan intravenöz ilaç kullanılarak kardiyak stres testi tabi olabilir.

Stres testi provoke angina potansiyeli nedeniyle tıbbi personel gözetiminde yapılır, nefes darlığı, anormal kalp ritimleri, ve kalp krizi.

Ekokardiyografi

veya egzersiz olmadan kullanıldığında, kalp nasıl çalışır ekokardiyografi değerlendirir. ses dalgalarını kullanarak görüntü oluşturmak için, Bir kardiyolog kalp birçok açıdan değerlendirebilirsiniz. Ekokardiyografi kalp kası kalınlığı da dahil olmak üzere kalp yapısını inceleyebilirsiniz, septum (birbirinden dört kalp odaları ayrı dokularda) ve perikardiyal kese (kalp dış astar).

Test dolaylı olarak kalp kası bölgelerinde kan akımını değerlendirir. kan akışı azalır ise, Daha sonra kalp duvarının kesimleri komşu kalp kası gibi güçlü bir beat olmayabilir. Bu duvar hareket bozukluğu koroner arter hastalığı için potansiyel sinyali.

Ekokardiyogram ayrıca ejeksiyon fraksiyonu ölçerek kalp verimliliğini değerlendirir. Normal kalp atım zaman, fazla iter 60% vücut için ventrikül çıkış kan. Kalp birçok hastalıkları, koroner arter hastalığı dahil, bu oran düşebilir (ejeksiyon fraksiyonu).

Perfüzyon çalışmaları

talyum veya teknesyum gibi radyoaktif kimyasal ve damar içine enjekte edilebilir bunların alımı kalp kası hücrelerinde ölçülür. Anormal derecede azalmış alımı, koroner arter daralması nedeniyle kalp bölümlerine kan akımında azalma anlamına edebilirsiniz. Bu testte hastanın bazal EKG normal olmadığı zaman kullanılabilir ve daha az stres testi izlemek için kullanıldığında güvenilirdir.

Bilgisayarlı tomografi

BT tarayıcıları son nesil ve kan damarlarının ayrıntılı görüntüler alabilir koroner arter hastalığı bulunup bulunmadığını belirlemek için bir yardımcı olarak kullanılabilir. Bazı kurumlarda, kalp CT olumsuz bir habercisi olarak kullanılır. Bu test koroner arterler yerine normal olduğunu hastalığın mevcut olduğunu kanıtlamak için kanıtlamak için yapılması anlamına gelir.