Tıp


Ne periferik arter hastalığı komplikasyonları vardır?

Nadir vakalarda, ekstremite periferik arter hastalığının özelliği azalmıştır dolaşımını iyileştirir olmayan yaralar açmak neden olabilir, ülserler, kangren, veya ekstremite diğer yaralanmalar. yeterli kan akımı almıyorsunuz Bu alanlar da daha fazla enfeksiyon geliştirmeye eğilimli, ve aşırı durumlarda, amputasyon gerekebilir.

Ne periferik damar hastalıkları ve diğer nedenleri?

vaskülit gibi koşullar bir dizi (kan damarlarının iltihaplanması, birincil koşulu olarak da ortaya çıkan ya da lupus gibi bağ dokusu hastalıkları ile ilişkili) vücuda kan damarlarında hasara yol açabilir. kan damarları yaralanmaları (oto kaza ya da spor yaralanmaları gibi kaza), kan pıhtılaşma bozuklukları, ve ameliyat sırasında kan damarlarının hasar da doku iskemisine yol açabilir.

Iskemi de ateroskleroz veya damar diğer anomalilerin yokluğunda oluşabilir. hangi kan damarlarının kendileri zarar görmezler bir durumun bir örneği Raynaud Hastalığı Nedir, hangi stres getirdiği kan damarlarında spazm nedeniyle meydana geldiği sanılıyor, tütün, ya da soğuk bir ortamda.

periferik arter ateroskleroz yana (PAD) periferik damar hastalığı en yaygın nedeni gereğidir, Bu yazının geri kalanı periferik arter hastalığı üzerine odaklanır.