Tıp


Ne belirtiler ve periferik arter hastalığının belirtileri nelerdir?

periferik arter hastalığı olan kişilerin yaklaşık yarısında herhangi bir belirti deneyimi yok. belirtileri olan hastalar için, En sık görülen belirtiler aralıklı topallama ve dinlenme ağrısı.

* Aralıklı topallama – Aralıklı topallama ağrı veya kramp kollarda veya bacaklarda dinlenme ile egzersiz ve geçene ile oluşur de atıfta. Şiddeti ve aralıklı topallama ve ağrı yerini konumunu ve ne ölçüde yer arter blokajının bağlı olarak değişebilir. aralıklı topallama en sık yer buzağı kastır. baldır kas ağrısı gibi yürüme olarak egzersiz sırasında gerçekleşir, Hasta dayanılmaz ağrı nedeniyle durmak kadar ve ağrı sürekli devam yürüme ile artar. Daha sonra ağrı hızla geriler dinlenme sırasında. Aralıklı topallama bir veya iki bacak etkileyebilir.

* ağrı Rest – ağrı Rest arter tıkanıklığı yeterli kan ve oksijen alt ekstremite arz dinlenme bile olmadığı kadar kritik oluşur. Ağrı tipik olarak ayak etkiler, genellikle şiddetli, Hasta sırtüstü pozisyonda devraldıktan sonra ve geceleri ortaya (yatarken, yüz yukarı).

Diğer belirtiler ve periferik arter hastalığı belirtileri içerir:

* ekstremitelerde uyuşukluk

* Güçsüzlük ve atrofi (eksilmiş büyüklüğü ve gücü) baldır kas

* bacaklarda ve ayaklarda soğukluk hissi

* ayak renk değişiklikler; onlar yüksek olduğunda ayakları sararmak, ve esmer bağımlı konumda kırmızı dönüş

* ayak sırtı üzerinde Saç dökülmesi ve ayak tırnaklarını kalınlaşma

* Ağrılı ülserler ve / veya kangren doku kritik iskemi var; ayak tipik olarak.