Tıp


Ne periferik arter hastalığı için tedaviler?

periferik arter hastalığı için tedavi hedefleri şunlardır:

1. aralıklı topallama ile kurtarıyoruz ağrı.

2. klaudikasyon başlanmadan önce yürüme mesafesinde artırarak geliştirin egzersiz toleransı.

3. ayak ülserleri yol açabilir önleyin kritik arter tıkanıklığı, kangren, ve amputasyon.

4. Önlemek kalp krizi ve felç.

periferik arter hastalığı tedavileri yaşam tarzı önlemler, denetimli egzersizleri, ilaçlar, anjiyoplasti, ve cerrahi.

Yaşam tarzı değişiklikleri

* Sigara bırakma hastalığın ilerlemesini için önemli bir risk faktörü ortadan kaldırır ve amputasyonları için istirahat ağrısı sıklığı ve ihtiyaç düşürür. Sigara bırakma kalp krizi ve felç önlenmesi için de önemlidir.

* Sağlıklı bir diyet ve düşük kan kolesterol ve lipid düzeyleri yardımcı olabilir kan basıncı kontrolü yardımcı olabilir.

* Diyabet kontrolü

* Kan basıncı kontrolü

* Lipid kontrolü

egzersiz Denetimli

Uygun egzersiz şart kasları ve etkili oksijen kullanmaya devam edebilirsiniz kollateral gelişimi daha hızlı olur. Klinik çalışmalarda düzenli egzersiz denetimli aralıklı topallama semptomlarını azalttığını ve hastaların klaudikasyon başlamasından önce uzun yürüyüş için izin göstermiştir. Ideal olarak, egzersiz programları doktor tarafından reçete edilmelidir. Hasta hemşire veya fizik tedavi gibi sağlık profesyonelleri tarafından denetlenen rehabilitasyon programına kayıtlı olmalıdır. Optimal sonuçlar için, Hastaların en az haftada üç kez egzersiz yapmalısınız, daha uzun ömürlü her seans 30-45 dakika. topallama gelişene kadar Egzersiz genellikle izlenen koşu bandı üzerinde yürüme içerir; zaman yürüme sonra yavaş yavaş her oturumu ile artar. Hastalarda da egzersiz sırasında göğüs ağrısı ya da kalp ritim düzensizlikleri gelişimi için izlenir.