Tıp


AİDS – Edinsel bağışıklık eksikliği sendromu

HIV ve AIDS konusunda Bir Bakış

HIV Bireysel Immunodeficiency Virus olacak. O Kazanılmış İmmün Yetmezlik Sendromu yol açacaktır virüsün (AİDS). Eğer HIV iki çeşit bulabilirsiniz, HIV-one ve HIV-2. HIV enfeksiyonu yaralanma Eşit formları bazı kan hücreleri yok ederek bir bireyin tüm vücut, CD4 T doku adlı, bu fiziksel mücadele hastalıklar yardım açısından büyük önem taşıyor.

HIV ile yaşayan insanlar bugün belki gözükebilir ve birkaç birkaç yıl için besleyici hissediyorum, yine de HIV vücutlarını etkileyen olmaya devam etmektedir. HIV enfeksiyonu veri yayılıyor esastır yüzden nedenler ile bir tektir. HIV olan birçok kişi, deneyim sağlıklı HIV enfeksiyonu ile mücadele için kullanılan günlük çözümler modern zaman önemli ölçüde kar bile o ki. HIV ayrıntılar, Bu akım ilaçlar da dahil olmak üzere, halsiz bir HIV enfeksiyonu yıkıcı etkisini azaltabilir. ya da en kötü Tedavi edilmezse, Daha önce tespit edilmemiş, HIV enfeksiyonu sizin vücut üzerinde ekstra bozulma yapabilir ve yukarı kadar yakın kardiyovasküler hastalıklar ile ilişkili, böbrek durum, karaciğer hastalığı ve hatta kanser.

AIDS bilgi çok alakalı olabilir, AIDS gerçekten HIV enfeksiyonunun geç dönem olduğu için. Bu durumda sadece HIV ile etkilenen çünkü, kimsenin bağışıklık sistemi artık ciddi bir sistem son derece güçlü zaman diğer hastalıklar ve seçilmiş kanserler savaşan bir sonucu olarak tahrip gereğidir. AIDS ile, HIV enfeksiyonu ilerlemiştir, beyaz kan hücrelerinin neden hayati kaybı. AIDS başlangıcını işaretlemek beri Hastalıkları ve enfeksiyonlar bilgili bir HIV enfeksiyonu hemen sonra AIDS tanımlayıcı olarak belirtilmiştir. onlar bir AIDS ile sorun ya da belirti üretilen olduğunda herkes AIDS tanısı ise, Ayrıca bir fırsatçı enfeksiyon olarak adlandırılır, ya da AIDS benzer kanser. Enfeksiyonlar bir bağışıklık yöntemi ile verilen bu şansı kenarına gerektirir çünkü fırsatçı denir.

HIV ve AIDS arkasında Araştırma

nitty HIV ve AIDS verilerini cesur haberdar olmak için tek bir derinlemesine gitmek zorunda olduğu anlamına, Bu virüs bulaşır nasıl keşfetmek ve fiziksel girer, ve sistem etkileri ne yazık ki sağlık ve fitness içinde toplam komut alır.

HIV enfeksiyonuna ilişkin temel ayrıntılar HIV bulaşma yoluyla açılmak olduğunu göstermiştir, farklı olmanın tek bir insandan. HIV kanda değişen derecelerde ve HIV enfeksiyonu ile aslında tüm insanların genital salgılarla için mevcut, ne olursa olsun olursa olsun olsun ya da göstergeler var. Bu salgıları doku ile temas halinde olan bu insanlar vajina astar dahil mevcut olduğunda meydana HIV açılmak, anal spot, ağız, veya göz (mukozasına), ya da bir mola sahip olan gözenekleri ve deri, daha düşük bir örneğin veya delinme bir iğne tarafından. bir tanıtım sadece 2-6 hafta içinde, HIV enfeksiyonu olan kişilerin büyük çoğunluğu için kısaca bilgi grip benzeri göstergeler ya da çeşitli hafta kadar için bulaşıcı mono-benzeri hastalık. Bu hastalık anahtar HIV enfeksiyonunun aşamasında düşünülmektedir. Veri HIV enfeksiyonları primer HIV enfeksiyonunun en sık göstergelerinden biri ateş olduğunu göstermektedir, kas dokusu ve eklemlerde ağrılar, boğaz ağrısı ve bezlerin şişmesi (lenf düğümleri) boyun. enfeksiyon bütün aşamalarında, anlamıyla HIV milyarlarca parçacıklar (kopya) günlük oluşturulur ve kan dolaşımını. Üstüne üstlük kanlar içinde virüs olduğunu, Virüs vücut boyunca da kesinlikle yoktur, lenf düğümleri özellikle içinde, zihinsel fakülte ve genital salgılarla.

AIDS büyüme için HIV enfeksiyonu zaman değişir. bazı insanlar belirli bir iç AIDS tanımlayan HIV sorunları yetiştirmek için onun nadirdir 12 ay, kişi HIV enfeksiyonu içinde tamamen zaman olduğu gibi çok sayıda yirmi yıllar sonra asemptomatik olmaya devam olsa. Ancak, AIDS ilk enfeksiyondan ilerlemesi için zaman on yıl yaklaşık sekiz yaygın olarak. Devam eden bir analizi ve toplama AIDS verilerini açıklamak gibi ek olarak yeni HIV detayları ayetler vardır neden farklı primlerin de HIV insanlar bugün bilgi klinik progresyon.

Dünya Versus HIV ve AIDS

Bugün HIV enfeksiyonu geçiren yaklaşık two.7 milyon kişi 2008. Sahra-altı Afrika'da salgın tarafından sert vurdu olmaya devam ediyor; içinde 2008 AIDS ölümleri üçte ikisi bu alanda edildi aracılığıyla.

HIV / AIDS olguları HIV infeksiyonu toplumlar üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olduğunu dünya sergisi farklı bileşenlerden yıl içinde toplanan, ekonomileri ve altyapıları. Asya'da, HIV ve AIDS her hastalık daha verimlilik artışı kaybına bağlı.