Tıp


Nasıl şiddetli alerjik reaksiyon hemen tedavi edilir?

Bal arısı Stingers arkasında kişinin deri ilk sızı sonra kalan Stingers dikenli vardır. ısırgan otu ısırgan otu pinching tarafından çıkarılırsa, daha fazla zehir aslında cilt içine enjekte edilir. Bu yavaşça stinger dışarı deri stinger hareketiyle bir tırnak veya bıçak kenarı kullanılarak kaldırarak stinger kaldırmak için iyidir. Diğer ısırgan böcekler Stingers arkasında ve bu tekniğin geçerli değildir bırakmayın.

Alerjik bir reaksiyon epinefrin ile tedavi edilir (adrenalin). Birkaç kendini enjekte cihazlar kullanılabilir reçete by, Epi-Pen dahil, ANA-Kit, ve diğerleri. Bu cihazlar epinefrin ile subkutan doku veya kas için enjekte edilir doldurulur, uyluk ön tercihen içine. Bu kendi kendine enjekte cihazlar genellikle tek doz ve içerir, Bir seferinde, Birden fazla doz tabi. Venom sıkıcılar piyasada, ancak herhangi bir yararı olduğu kanıtlanmamıştır var.

ciddi bir acı reaksiyon oluşursa, her zaman tıbbi yardım alın, epinefrin kullanıldığında bile ve tüm istikrarlı görünüyor. Alerjik reaksiyon daha sonra devam edebilir ve daha ciddi sonra epinefrin haline off giydi. Bazen adrenalin yeterli ve intravenöz sıvılar ya da başka tedavi gerekli değildir. Eğer ciddi böcek alerjisi olduğu bilinen varsa, sen her zaman epinefrin taşımak unutmamalısınız özellikle tıbbi bakım ulaşamayacağı (Bu ormanda hatta uçakta olarak). epinefrin zaman stung vardır yoksa, mümkün olduğunca temas doktor olarak yakında. Ayrıca epinefrin için, antihistaminik bir oral doz (Benadryl gibi) alerjik bir reaksiyon belirtileri azaltabilir. Antihistaminikler yaklaşık bir saat içinde etkili olması. Eninde sonunda, ancak, Bu çok önemli sokması önlemek istedik.