Tıp


Ne artrit olduğunu? Ne artrit nedenleri?

Artrit inflamasyon içeren bir eklem hastalığıdır. iki farklı kemik buluştuğu ortak bir vücudun bir alandır. Ortak işlevleri onun kemikleri ile bağlı vücut parçaları taşımak için. Artrit tam anlamıyla bir veya daha fazla eklem iltihabı anlamına gelir.

Artrit sıklıkla eklem ağrısı eşlik eder. Eklem ağrısı olarak eklem ağrıları denir.

artrit birçok çeşidi vardır (hakkında 100 tespit, ve sayısı artıyor). Türleri aşınma ve kıkırdak gözyaşı ilgili olanlar arasında değişir (osteoartrit gibi) inflamasyon bir aşırı aktif bağışıklık sistemi sonucu ile ilgili olanlar (romatoid artrit gibi). Birlikte, artrit birçok türleri Amerika Birleşik Devletleri'nde en sık görülen kronik hastalık makyaj.

artrit nedenleri artrit şeklinde bağlıdır. Nedenleri yaralanma dahil (osteoartrit yol), metabolik anormallikler (gut ve yalancı gibi), Kalıtsal faktörler, infeksiyonlarının doğrudan ve dolaylı etkisi (bakteriyel ve viral), otoimmünite ve bir yanlış yönlendirilmiş bağışıklık sistemi (romatoid artrit gibi ve sistemik lupus eritematozus).

Artrit romatizmal hastalıklardan biri olarak sınıflandırılır. Bu farklı bireysel rahatsızlıklardan biri olan koşullardır, özellikleri farklı olan, tedaviler, komplikasyonlar, ve öngörüleri. Onlar benzer olup eklemleri etkileyen bir eğilim olduğunu da, kaslar, ligamentler, kıkırdak, ve tendon, ve birçok diğer iç vücut bölgeleri etkileme potansiyeline sahip.