Tıp


Nasıl artrit tanısı, ve neden bir tanı önemlidir?

artrit tanısında ilk adım doktor ve hasta arasında bir toplantı. Doktor belirtilerin geçmişi gözden geçirecek, inflamasyon ve deformite için eklem incelemek, gibi sorular sormak veya inflamasyon veya diğer vücut bölgeleri etkileyen hastalıkların belirtileri vücudun diğer bölümlerine incelemek. Ayrıca, bazı kan, idrar, eklem sıvısı, ve / veya X-ray testi sipariş olabilir. Tanı belirtilerin desen dayalı olacaktır, iltihaplı eklem dağılımı, ve herhangi bir kan ve röntgen bulguları. Doktor tanı emin olmak için önce birkaç kez ziyaret gerekebilir. artrit ve ilişkili hastalıklar özel eğitim almış bir doktor bir romatolog denir (aşağıya bakın).

artrit Birçok formları ciddi bir sıkıntı daha fazla olan. Ancak, milyonlarca insan artrit ya da komplikasyon ağrı ve sakatlık ile günlük acı.

Erken ve doğru tanı geri dönüşümsüz hasar ve özürlülük engellemeye yardımcı olabilir. egzersiz ve dinlenme Düzgün güdümlü programlar, ilaçlar, fizik tedavi, ve ameliyat seçenekleri olabilir artrit olanlar için uzun vadeli sonuçlar idealize.

O önce ve özellikle artrit tanısı konduktan unutulmamalıdır, tedaviyi yapan doktor ile iletişim optimal sağlık için gereklidir. Bu doktor açısından önemlidir, o kadar hastanın semptomlarının kaprisleri farkında böylece iyi onların hoşgörü ve kabullenme tedavi olarak. Bu hastaların açısından önemlidir, Onlar ve onlar tanının bir anlayışa sahip olduğunu ve nasıl durum yok emin olabilirsiniz ki onları etkileyebilir. Aynı zamanda ilaçların güvenli kullanımı için çok önemlidir.