Tıp


Ne bir romatolog olduğunu?

Bir romatolog romatizmal hastalıkların cerrahi dışı tedavi konusunda uzmanlaşmış bir tıp doktorudur, Özellikle artrit.

Romatolog açıklanamayan döküntü özel ilgi var, ateş, artrit, anemi, güçsüzlük, kilo kaybı, yorgunluk, eklem ve kas ağrısı, otoimmün hastalık, ve iştahsızlık. Genellikle danışman olarak hizmet, Diğer doktorların isteği üzerine tıbbi dedektifler gibi davranıyor.

Romatolog değerlendirilmesi üzerinde özellikle becerilere sahip 100 artrit formları ve romatoid artrit özel ilgi var, spondilit, psoriatik artrit, sistemik lupus eritematozus, antifosfolipid sendromu, Hala hastalığı, dermatomiyozit, Sjögren sendromu, vaskülit, skleroderma, karışık bağ dokusu hastalığı, sarkoidoz, Lyme hastalığı, osteomiyelit, osteoartrit, sırt ağrısı, gut, psödogut, polikondrit nükseden, Henoch-Schönlein purpura, serum hastalığı, reaktif artrit, Kawasaki hastalığı, fibromiyalji, eritromelalji, Raynaud hastalığı, büyüme sancıları, iritis, osteoporoz, refleks sempatik distrofi, ve diğerleri.

Klasik porno romatoloji eğitimi tıp fakültesi dört yıl içerir, dahiliye staj bir yıl, iç-tıp iki yıl ikamet, ve romatoloji dostluk iki yıl. romatoloji sertifikasyon için bir yandal kurulu var, Internal Medicine American Board tarafından sunulan, hangi onaylanmış romatolog, gemide belgelendirme sağlayabilir.

Pediatrik romatolog çocuklar için kapsamlı bakım sağlama konusunda uzmanım hekimleridir (yanı sıra aileleri olarak) romatizmal hastalıklar ile, Özellikle artrit.

Pediatrik romatolog pediatrik romatoloji uzman eğitim ek 2-3 yılını tamamlamış ve genelde-pediatrik romatoloji alanında sertifika sahibi olan çocuk doktorları.