Tıp


Çocukluğunda artrit (Juvenil Artrit, Juvenil Romatoid Artrit)

Çocukluk çağında Artrit? sadece yaşlı bir kişinin hastalığı değil?

En laypeople ve çoğu doktor çocuk o artrit var takdir başarısız. etkilenen çocuklar ve aileleri için, durumu hakkında eğitim şarttır. artrit tanısı ve düşündüm önce uygun tedaviye başlandı Birçok çocuk ay veya yıl için acı. Ancak sorun burada bitmiyor. öğretmenleri ve okul arkadaşları anlamıyorum çünkü artrit Çocuklarda sıklıkla çocuklarda artrit gelişebilir ki zorluk. Onlar ne artritli çocuk veya hastalığın doğası hakkında beklemek için hiçbir fikrim yok. Sonuç olarak, çocuk nihayet artrit tanısı olduğunda, aile tekerlekli sandalye, çünkü onları koymak için sadece söyledim olabilir “hiçbir şey yapılabilir.” Bu tamamen yanlıştır!

Nasıl ortak çocuklarda artrit olduğu?

Artrit her birinde yaklaşık bir çocuk etkiler 1,000 Belli bir yıl içinde. Iyi ki, Bu vakaların çoğunda hafif. Ancak, her birinde yaklaşık bir çocuk 10,000 sadece gitmez daha şiddetli artrit olacak. Çok çocuklu bir viral ya da bakteriyel enfeksiyon aşağıdaki akut inflamatuar artrit denen var. Bu artrit ama çoğu zaman oldukça kısa bir süre için ciddi ve genellikle birkaç hafta veya ay içinde kaybolur. Juvenil romatoid artrit (JRA) Bir seferde aylar veya yıllar boyunca devam artrit en sık görülen tipidir. Juvenil romatoid artrit de artık juvenil artrit ya da nedeni bilinmeyen juvenil artrit denir (jüvenil idiopatik artrit).

Ne ibretler vardır, semptomlar, Juvenil romatoid artrit farklı formlarının ve tedavi?

Juvenil romatoid artrit üç ana biçimi vardır (JRA), hangi başlamadan nasıl sınıflandırılır. Bu formların pauciarticular vardır (Etkilenen az dört eklem), poliartiküler (etkilenen dört veya daha fazla eklem), ve sistemik başlangıçlı (yüksek ateş ve döküntü ile iltihaplı eklem).